Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Unima 2000

22.09.2016

 

Unima 2000 rozszerza ofertę usług informatycznych

Grupa Unima 2000, realizująca projekty teleinformatyczne, automatyki budowlanej i call center, ma za sobą stabilne półrocze pod względem przychodowym z istotnym wzrostem rentowności. Skonsolidowane przychody lekko wzrosły do 16.631 tys. PLN, co pozwoliło na zrealizowanie 736 tys. PLN wyniku EBITDA (+26% rok do roku).

- Pomimo trudnego otoczenia z zamrożonymi inwestycjami w infrastrukturę teleinformatyczną w samym drugim kwartale zwiększyliśmy przychody i wypracowaliśmy zysk operacyjny, podczas gdy przed rokiem byliśmy pod kreską. To pokazuje efekty naszych działań optymalizacyjnych w spółce i skuteczności w zdobywaniu zleceń - powiedział Krzysztof Kniszner, Prezes Zarządu Unima 2000 Systemy Teleinformatyczne SA.

Zaznaczył, że zgodnie z sezonowością, spodziewa się również w tym roku lepszego drugiego półrocza. Jednostkowo w spółce Unima 2000 zapełnienie portfela zamówień na rok 2016 jest już pełne.

- Dodatkowo jesteśmy także wśród wykonawców przygotowanych już projektów inwestycyjnych, w tym infrastrukturalnych, które powinny wreszcie zostać uruchomione. Istotnie skorzystamy również na napływie środków z nowej perspektywy dotacji unijnych. Dlatego z optymizmem patrzę w przyszłość – podkreślił Prezes Kniszner.

Zaznaczył również, że Unima 2000 rozszerza działalność o profil ogólnoinformatyczny.

- Wartość dodana dla klientów w naszym nowym obszarze biznesowym polega na tym, że analizujemy potrzeby i dobieramy właściwe rozwiązania, a następnie dopasowujemy te rozwiązania do indywidualnych potrzeb klienta. Dopisujemy też interfejsy, blackboksy etc. - powiedział Prezes Kniszner.

- Oferujemy zatem klientowi dużo większe możliwości niż produkty wystandaryzowane, a jednocześnie korzystamy ze sprawdzonej bazy najlepszego dostępnego oprogramowania i zapewniamy atrakcyjne ceny. Jesteśmy w trakcie rozmów z kilkoma podmiotami i widzimy spore zainteresowanie naszymi usługami dzięki dobremu zespołowi i wysokim kompetencjom, doświadczeniu na rynku i elastyczności – dodał.

Spółka podtrzymuje politykę dywidendową oraz z uwagą analizuje możliwości na rynku M&A, zarówno w zakresie przejęcia komplementarnych podmiotów, jak również w zakresie pozyskania inwestora strategicznego.

***

Grupa Unima 2000 jest dostawcą sprzętu i usług z zakresu szeroko pojętego obszaru rozwiązań teleinformatycznych. Grupa realizuje projekty telekomunikacyjne, projekty automatyki budowlanej oraz profesjonalne usługi w zakresie outsourcingu usług call i contact center. Ważnym segmentem działalności grupy są usługi typu SLA.

Istotne znaczenie w ofercie spółki mają usługi z zakresu projektowania, dostarczania i wdrażania zaawansowanych systemów, takich jak: systemy kontroli dostępu, systemy przeciwpożarowe czy też wyspecjalizowane systemy automatyki budynkowej. Szczególne miejsce w ofercie zajmują zaawansowane systemy telekomunikacyjne, w tym rozwiązania IP, systemy call i contact center, systemy wideokonferencyjne oraz  inne aplikacje biznesowe.  Spółka ma w ofercie także  nowatorskie rozwiązanie – system Axxerion – narzędzie  służące do kompleksowego zarządzania nieruchomościami.

Unima2000 posiada autoryzację oraz wysoki status partnerstwa prestiżowej firmy Avaya. Pozostaje kompleksowym dostawcą i integratorem większości liczących się światowych dostawców technologii dla call i contact center, takich jak: Avaya, Vocalcom, Verint, Sytel, Nuance. W zakresie systemów bezpieczeństwa i automatyki Unima2000 jest miedzy innymi partnerem firm: Bosch, Siemens, Delta Controls, Honeywell, Schrack Seconet, HPE, Fortinet.

Od 2006 roku Unima2000 Systemy Teleinformatyczne SA jest spółką notowaną na rynku głównym GPW. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.unima2000.pl.

Wróć

Nasi klienci