Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Unima 2000, Wideo

07.06.2016

 

Data: 7 czerwca 2016 roku

Miejsce: Warszawa

Temat: Omówienie bieżącej sytuacji Grupy Unima 2000 i perspektyw na przyszłość

 

Unima 2000 rozpoczyna produkcję kastomizowanego software’u

Unima 2000 ma za sobą udany kwartał, w którym zanotowała nie tylko wzrost skali prowadzonego biznesu, ale również pozytywne trendy w zakresie efektywności. Inwestorzy mogą również liczyć na wyższą rok do roku o aż 18% dywidendę, której stopa wobec obecnego kursu akcji to wysokie około 8% [więcej tutaj – link]tl_files/klienci/nowy/Unima/7.06_unima_3.jpg

- Zakładamy wzrost przychodów dzięki wzrostowi organicznemu na 10-20% rocznie, zamierzamy również pozostać spółką dywidendową, wypłacającą rosnące dywidendy dla akcjonariuszy. Nie potrzebujemy nakładów CAPEX, a nakłady OPEX realizujemy z bieżących przepływów. Portfel zamówień w samej Unimie jednostkowo mamy zapełniony na ten rok w zakresie 50-60%, zapełniamy również back-log już na rok 2017 – powiedział Krzysztof Kniszner, Prezes Zarządu Unima 2000 Systemy Teleinformatyczne SA.

Prezes Kniszner podkreślił również wyróżniki konkurencyjności Unimy 2000, jakie zbudowała spółka. To przede wszystkim zespół cech i postrzeganie na rynku, związane z wiarygodnością, elastycznością, nietuzinkowym podejściem do klienta.

 – Oferujemy przez lata wysokiej jakości usługę, implementowaliśmy dobre technologie, ale w cenach dobranych do rynku polskiego i w obrębie polskiej kultury organizacyjnej, lokalnych standardów – podkreślił Prezes Unimy.

Zaznaczył także, że klienci chcą coraz częściej nie tylko narzędzi do bieżącego zarządzania, ale również analizy predykcyjnej, w tym na bazie big data.tl_files/klienci/nowy/Unima/7.06_unima_2.jpg

- Oferowane przez nas narzędzia, w tym niezwykle sprawny system Axxerion – np. dla zarządzania nieruchomościami - niewymagający od klientów kosztów początkowych, służy wyciąganiu wniosków i może w bardzo istotny sposób zredukować koszty – powiedział Krzysztof Kniszner.

Ujawnił on uczestnikom spotkania, iż spółka rozpoczyna aktywność w nowym obszarze, tzn. w produkcji oprogramowania pod konkretne zamówienie klienta.

- To dla nas naturalny krok, oczekiwany przez naszych kontrahentów. Mamy solidną markę na rynku oraz zasoby organizacyjne, aby podołać temu wyzwaniu. Produkcja software’u mocno kastomizowanego z bardzo szerokiego zakresu funkcjonalności jest dla nas bardzo atrakcyjnym rynkiem – wyjaśnił Prezes Kniszner.

Jednocześnie przed spółką otwiera się nowy obszar rynku. Unima nie była dotychczas aktywnym graczem w sferze budżetowej, teraz ma się to zmienić.

- Reorientujemy się na rynek związany ze sferą budżetową. Warto wykorzystać ostatnią transzę programów unijnych. Jeśli jednak w przetargach wyłącznym kryterium będzie cena, a funkcjonalności produktu będą mocno ograniczone, to takie przetargi będą dla nas mało atrakcyjne. Natomiast w bardziej zaawansowanych projektach mamy asy w rękawie – zakomunikował Prezes Kniszner.

 

 

Wróć

Nasi klienci