Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Aktualność

Unima 2000, Wideo

25.04.2017

 

Data: 25 kwietnia 2017 r.

Miejsce: Warszawa

Temat: Omówienie sytuacji biznesowej i finansowej Grupy Unima 2000 po zakończeniu roku 2016 oraz perspektyw branży w kolejnych okresach

 

Unima 2000 z perspektywą dalszego wzrostu wyników

 Grupa Unima 2000 zwiększyła w roku 2016 skalę biznesu o prawie jedną czwartą względem roku 2015, podwoiła zysk operacyjny i wypracowała ponad cztery razy wyższy zysk netto – więcej informacji znajduje się tutaj. To wszystko w niesprzyjającym otoczeniu, zarówno dla segmentu IT, jak również segmentu instalacyjnego.

tl_files/klienci/nowy/Unima/25.04_U2k_2.jpg- Generujemy zyski, wypłacamy dywidendę, a nasze akcje zyskały w rok prawie 30%. Poradziliśmy sobie, podczas gdy wiele firm mocno ucierpiało – zauważył Krzysztof Kniszner, Prezes Zarządu Unima 2000 Systemy Teleinformatyczne SA.

- W branży IT ruszyły już co prawda przetargi, ale po okresie marazmu w tym zakresie, startuje po 20 oferentów. W obszarze automatyki, niskich prądów jeszcze nawet tego etapu nie mamy. Dlatego napływ środków unijnych z nowej perspektywy powinien być dla nas czynnikiem dodatkowego wzrostu. Podobnie w segmencie IT widzimy biznesowe szanse w projektach związanych z big data czy dostosowaniem rozwiązań do nowych regulacji z zakresu zarządzania danymi osobowymi – dodał Prezes Kniszner.

Podkreślił, że przewagi konkurencyjne Unimy i zaufanie do niej owocują kontynuacją wieloletnich kontraktów oraz pozyskiwaniem nowych. Portfel zamówień na ten rok jest już zapełniony w 40-50%, podczas gdy jeszcze kilka lat temu o tej porze roku było to zaledwie kilka procent.

W ramach działalności IT (integracja i kastomizacja rozwiązań informatycznych i teleinformatycznych zewnętrznych dostawców) oraz Contact Center spółka wymienia m.in. PLL LOT, Nowy Styl, Plus Bank czy Bank Millennium. Z kolei w zakresie usług instalacyjnych prestiżowe kontrakty dotyczą m.in. PGE – Elektrownia Opole, współpracy z Warbudem czy Echo Investment.

tl_files/klienci/nowy/Unima/25.04_U2k_3.jpg- W zakresie automatyki budynkowej i robót instalacyjnych widzimy ciekawe możliwości wzrostu portfela zamówień, związanego z pracami w biurowcach oraz obiektach służby zdrowia – powiedział Krzysztof Sikora, Członek Zarządu Unima 2000 Systemy Teleinformatyczne SA.

Wyczerpująco opowiedział o wieloaspektowej specyfice segmentu instalacyjnego, w którym niższe marże niż w IT są nadrabiane przez wysokie wartości pojedynczych umów.

- Dlatego na przychody Unimy należy patrzeć w dłuższej perspektywie. Już nawet jeden projekt niskoprądowy o wartości 6-8 mln zł może bowiem mocno zaburzyć trendy – podkreślił Krzysztof Sikora.

Uczestników spotkania interesowało również to, czy Unima 2000 jest aktywnym uczestnikiem rynku M&A.

- Dużo się dzieje, ale za wcześnie, aby mówić o konkretach. Bierzemy pod uwagę różne scenariusze, w tym inwestora branżowego, fuzję czy alianse strategiczne – wyjaśnił Prezes Kniszner.

 

LINKI

Informacja prasowa – wyniki 2016:  LINK

Raport okresowy za rok 2016 Grupy Unima 2000:  LINK

 


Wróć

Nasi klienci