Bluekey z grupy Gamedust tworzy unikalną platformę VR dla escape roomów

 

Platforma dla wirtualnych escape roomów, która dzięki wykorzystaniu technologii VR zaoferuje nową wartość na rynku rozrywkowym – to cel spółki Bluekey. Wśród współtwórców projektu znajdują się czołowi eksperci branży VR i escape roomów, w tym notowana na warszawskiej giełdzie spółka Gamedust. Bluekey z sukcesem zamknęła rundę inwestycyjną pod przewodnictwem funduszu YouNick Mint na 5,65 mln zł i ujawnia swoje plany biznesowe na rynku wirtualnej rzeczywistości, który już za pięć lat ma być wart ponad 100 mld USD.

 

Pokoje zagadek w metaverse

 

Działalność Bluekey wpisuje się w ideę leżącą u podstaw metaverse, czyli budowania wirtualnych światów, w których ludzie mogą spędzać czas i wchodzić ze sobą w interakcje. Zakres działalności spółki wprost odnosi się do zmian technologicznych i kulturowych, które dotyczą również branży cyfrowej rozrywki.

 

Bluekey rozpoczął działalność od produkcji gier na platformy VR, inspirowanych istniejącymi escape roomami. Ma to zapewnić spółce rozpoznawalność na rynku, a także kontakt z klientami i partnerami z branży escape room. W kolejnych etapach spółka planuje wdrożyć rozwiązania technologiczne, które umożliwią digitalizację escape roomów na masową skalę. Dzięki temu możliwe będzie dalsze skalowanie biznesu Bluekey.

 

Dzięki produkcjom Bluekey gracze będą mieli dostęp do pokojów zagadek z całego świata, a właściciele escape roomów otrzymają możliwość sprzedaży swoich produktów – rozrywki w pokojach zagadek – szerszej publiczności, niezależnie od lokalizacji. Chcemy w ten sposób stworzyć cały ekosystem dla twórców i fanów escape roomwskazuje Michał Wróblewski, Prezes Zarządu spółki Bluekey.

 

Udana runda inwestycyjna

 

W ramach pierwszej rundy inwestycyjnej spółka Blukey pozyskała 5,65 mln zł, w tym 3,5 mln zł od funduszu inwestycyjnego YouNick Mint, który jest współfinansowany przez PFR Ventures.

 

– Bluekey tworzy rozwiązanie, które łączy wysoki poziom immersji i elementy społecznościowe. Wierzymy, że takie połączenie przełoży się na dynamikę wzrostu projektu wyjaśnia Rafał Roszak, Managing Partner funduszu YouNick Mint.

 

– Dzięki inwestycji w ten projekt rozwijamy zaangażowanie funduszy w sektor web 3.0 dodaje Roszak.

 

W projekt obok YouNick Mint oraz giełdowej spółki Gamedust zaangażowani są eksperci związani z branżą wirtualnej rzeczywistości i escape roomów, a także agencja specjalizująca się w influencer marketingu oraz grupa inwestorów indywidualnych.

 

Strategiczne wsparcie ze strony Gamedust

 

Gamedust to notowana na rynku NewConnect GPW spółka, będąca deweloperem i wydawcą gier, przede wszystkim na platformy wirtualnej rzeczywistości. Spółka dostarcza pełne immersji doświadczenia dla globalnych odbiorców cyfrowej rozrywki, w szczególności z wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości.

 

Dla Gamedust zaangażowanie się w Bluekey to działanie o charakterze strategicznym. Wierzymy, że projekt ten ma ogromny potencjał komercyjny oraz pozwoli nam wejść na nowe segmenty rynku wirtualnej rozrywkitłumaczy Paweł Flieger, Prezes Zarządu Gamedust SA.

 

Jednocześnie jestem przekonany, że doświadczenie zespołu Gamedust zgromadzone przez lata działalności na rynku VR w połączeniu ze wsparciem ze strony naszych partnerów i inwestorów pomoże spółce Bluekey zrealizować zakładane cele i osiągnąć globalny sukcesdodaje Paweł Flieger.

Duży potencjał rynku VR

 

Według najnowszego raportu Market Research Future w przeciągu najbliższych pięciu lat wartość rynku wirtualnej rzeczywistości ma przekroczyć 100 mld dolarów. Głównym motorem rozwoju całej branży jest i będzie potrzeba interaktywnych, wciągających doświadczeń, które przyciągną do wirtualnego świata nowych użytkowników.

 

Escape roomy, które jeszcze w czasach przedpandemicznych zyskały ogromną popularność na całym świecie, dzięki Bluekey będą miały szansę odrodzić się w wirtualnej rzeczywistości. Spółka pracuje obecnie nad pierwszymi wirtualnymi pokojami zagadek, a więcej informacji na ich temat pojawi się już niebawem.

 

 

Strona internetowa Blukey: www.bluekey.games

 

Więcej informacji o Gamedust: www.gamedust.co

 

Materiały graficzne do pobrania: https://bit.ly/bluekey_press_pack