Transakcje
i doradztwo

Obsługujemy transakcje kapitałowe, transakcje pakietowe
oraz działalność doradczą.

Obsługa transakcji kapitałowych

Zespół P&L ma wieloletnie doświadczenie w transakcjach kapitałowych na rynku publicznym.

Dzięki połączeniu kompetencji w obszarze relacji inwestorskich i zaufania inwestorów finansowych dysponuje unikalną umiejętnością dotarcia do inwestorów finansowych. Jest to jeden z ważniejszych elementów sukcesu transakcji.

Nasze doświadczenie dotyczy zarówno kształtowania struktury transakcji, jak również zarządzania jej realizacją. Na przestrzeni ostatnich lat wspomagaliśmy z sukcesem swoją wiedzą i relacjami z rynkiem kapitałowym transakcje z zakresu:

$

Pozyskania kapitału w ramach publicznych ofert pierwotnych (IPO) i wtórnych (SPO) oraz ofert prywatnych (privateplacement);

$

Fuzji i przejęć (M&A).

Obsługa transakcji pakietowych

Jesteś właścicielem znaczących pakietów akcji? Chcesz je sprzedać bez negatywnego echa na szerokim rynku, bez negatywnego wpływu na kurs akcji? Dzięki naszemu doświadczeniu z zakresu relacji inwestorskich wiemy, jakich akcji szukają obecnie poszczególne fundusze (OFE, TFI, TU czy Asset Management). Pomagamy także dużym akcjonariuszom spółek giełdowych znaleźć nabywcę ich akcji. Wytypujemy potencjalnych zainteresowanych, skojarzymy strony transakcji. Robiliśmy to skutecznie już wiele razy.

Korzyści ze sprzedaży akcji przy naszej pomocy:

R
wzrost zaufania drobnych akcjonariuszy obserwujących odpowiedzialną, dojrzałą sprzedaż akcji bez negatywnego wpływu na kurs akcji;
R

możliwość skutecznego, profesjonalnego wytłumaczenia za naszym pośrednictwem powodów zbycia akcji – doradzimy w tej kwestii, gdyż powodów istnieje szerokie portfolio i warto wyartykułować właściwe.

R

jednorazowy komunikat do rynku, bez ciągłych informacji o sprzedaży kolejnych akcji przez znaczącego akcjonariusza, rodzących pytanie „Co złego ma się wydarzyć w spółce, skoro główny akcjonariusz sprzedaje akcje?”

R

możliwość sprzedaży większych pakietów niż jednorazowo jest w stanie wchłonąć rynek, jednocześnie bez negatywnego wpływu na kurs po pokazaniu dużej podaży;

R

inwestorzy finansowi nabywają akcje po jednej, ustalonej cenie, nie tracą czasu na „dobieranie” akcji co sesję, często podnosząc sobie kurs akcji;

R

Szybki dostęp do gotówki ze sprzedaży akcji poprzez rozliczenie transakcji nawet D+1 w przeciwieństwie do „standardowego” rozliczenia D+2.

Nie oferujemy sprzedawanych pakietów akcji, a jedynie kojarzymy strony transakcji.

Działalność doradcza

W ramach świadczenia usług z zakresu Corporate Finance doradzamy i wspieramy działania nakierowane na kreowanie i zarządzanie długoterminową wartością spółki.

Aktywnie bierzemy udział w każdym procesie tak, aby doprowadzić do maksymalizacji wartości dla akcjonariuszy / naszego Klienta. Zespół P&L na bieżąco proponuje zarządowi lub głównym właścicielom rozwiązania, które mają na celu zwiększenie wartości przedsiębiorstwa na każdym etapie jego działalności.

Proponujemy również wsparcie analityczne na potrzeby prezentacji i raportów oraz bezpośrednich kontaktów z inwestorami instytucjonalnymi, indywidualnymi i mediami.

Dodatkowo wspieramy analitycznie spółkę względem potrzeb związanych z ewentualnymi transakcjami na rynku kapitałowym czy wobec optymalizacji struktury oraz możliwości finansowania projektów. Wykonujemy wyceny spółek, na przykład potencjalnych celów przejęć, a także analizy sektorowe. Pomagamy klientom w negocjacjach biznesowych.

  • Obsługa Transakcji Kapitałowych
  • Obsługa transakcji pakietowych
  • Działalność doradcza

Potrzebujesz więcej informacji?
Nie ma sprawy. Skontaktuj się z nami.