Best Forklift Operator rozpoczyna podbój niemieckiego rynku symulatorów

Giełdowy Gamedust udostępnił na platformie Steam dużą aktualizację gry studia Setapp „Best Forklift Operator” w formule wczesnego dostępu (tzw. early access). Pojawiła się wersja językowa dedykowana największemu rynkowi symulatorów w Europie oraz obsługa szerokiego spektrum kierownic. To kolejne istotne wydarzenie w obszarze wydawniczym, jednym z trzech strategicznych filarów Grupy Gamedust.

W lutym wersja demo gry Best Forklift Operator została doskonale przyjęta podczas festiwalu Next Fest, dlatego też nie jest zaskoczeniem bardzo dobre przyjęcie trybu early access, dostępnego na platformie Steam od kwietnia. Otrzymujemy bardzo dobre recenzje, sprzedaż jest niezwykle obiecująca. Wprowadzona duża aktualizacja przybliża nas do wersji premierowej i powinna oznaczać jeszcze większe pozytywne zamieszanie wokół tego tytułu, który wchodzi na rynek warty globalnie ponad pół miliarda dolarów komentuje Paweł Flieger, Prezes Zarządu Gamedust S.A.

Best Forklift Operator zadebiutował w wersji angielskiej w formie tzw. wczesnego dostępu, w ramach którego twórcy udostępniają pierwsze dwa wózki widłowe oraz dwa magazyny, w których do wykonania są rozmaite zadania. Do czasu pełnej premiery Best Forklift Operator twórcy zapowiadają, że tytuł będzie regularnie rozwijany o nową zawartość – w tym największy magazyn wraz z placem załadunkowym, nowy wózek widłowy, tablicę rankingową, kolejne zróżnicowane misje, tryb Arcade oraz osiągnięcia Steam. Premiera pełnej gry spodziewana jest w najbliższych miesiącach.

Gra posiada pełne wsparcie dla wirtualnej rzeczywistości, a tryb ten pozwala odczuć niespotykaną dotąd immersję i poczuć się jak w prawdziwej maszynie, której opanowanie nie jest tak łatwe, jak może się wydawać. W Best Forklift Operator można również grać w tradycyjny sposób, korzystając z myszki i klawiatury bądź kontrolera. Najnowsza aktualizacja – oprócz niemieckiej wersji językowej – obejmuje również m.in. dodanie obsługi szerokiego zakresu kontrolerów. Obsługiwane są kierownice Thrustmaster Ferrari 458, Logitech G29, Thrustmaster T150 Racing Wheel i Thrustmaster T300 RS Racing Wheel, natomiast twórcy zapewniają, że inne modele także powinny zadziałać automatycznie. 

Best Forklift Operator to symulator, który daje niepowtarzalną okazję do sprawdzenia swoich umiejętności w roli operatora wózka widłowego. Od graczy zależeć będzie, czy łańcuch dostaw nie zostanie przerwany, a towary dotrą do fabryk i magazynów na czas. Na początek każdy przejdzie obowiązkowe szkolenie, a po zdobyciu uprawnień rozpocznie się tryb kariery. Wykonując starannie i szybko kolejne zadania, gracz otrzymuje wynagrodzenie, a każda pomyłka i uszkodzenie skutkuje karami finansowymi.

W obszarze produkcji własnych gier Gamedust posiada w portfolio cztery tytuły, a w kwietniu br. poinformował o rozpoczęciu prac nad drugą częścią gry Yupitergrad. Z kolei w marcu br. Gamedust poinformował o rozpoczęciu prac wydawniczych, dotyczących gry Sunrise GP (klimatyczne wyścigi samochodowe), którą produkuje studio Garage 5. Best Forklift Operator jest drugim tytułem w obszarze wydawniczym. Natomiast w obszarze connected realities Gamedust m.in. zawiązał jako inwestor branżowy spółkę celową Bluekey, która po udanej rundzie inwestycyjnej z pośrednim udziałem PFR Ventures pracuje nad kompleksową platformą dla escape roomów. W pierwszym etapie firma rozpoczęła działalność od produkcji gier na platformy VR, inspirowanych istniejącymi pokojami zagadek – w kwietniu br. upubliczniona została informacja o grze Rooms of Realities. W kolejnych etapach spółka planuje wdrożyć rozwiązania technologiczne, które umożliwią digitalizację escape roomów na masową skalę.

 

***

 

Karta Best Forklift Operator na platformie Steam: https://store.steampowered.com/app/1684670/Best_Forklift_Operator/

 ***

Gamedust S.A. to notowana na rynku NewConnect GPW spółka będąca deweloperem i wydawcą gier, przede wszystkim na platformy wirtualnej rzeczywistości.

Spółka dostarcza pełne immersji doświadczenia dla globalnych odbiorców cyfrowej rozrywki, w szczególności z wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości (VR), rozszerzonej rzeczywistości (AR) i Mixed Reality (MR).

Działalność biznesowa prowadzona jest w trzech strategicznych obszarach: produkcja gier, działalność wydawnicza oraz autorska linia biznesowa Connected Realities. Dotychczasowe tytuły produkcji Gamedust to Neverout, Overflight, Spuds Unearthed oraz Yupitergrad. W najbliższych kwartałach Gamedust zamierza dostarczyć na rynek zarówno nowe własne produkcje, jak również projekty wydawnicze.

Więcej informacji pod adresem www.gamedust.co, facebook.com/Gamedust/ i twitter.com/GamedustTT.