Data: 16 maja 2025 roku

Temat: Omówienie sytuacji Grupy Sanok Rubber po Q1 2025 oraz perspektyw na kolejne okresy

 

Sanok widzi wymagający rynek w roku 2025, pracuje nad akwizycjami i dalszą dywersyfikacją

 

Grupa Sanok Rubber zanotowała w pierwszym kwartale br. wzrost przychodów ze sprzedaży do 357 mln zł, który jednak nie wystarczył do zanotowania wzrostu zysków, które spadły w ujęciu rok do roku (więcej tutaj). Uczestników spotkania mocno interesowały perspektywy kolejnych kwartałów.

Jeżeli mówimy o perspektywie całego roku, to wydaje się, że powtórzenie zeszłorocznego wyniku EBITDA byłoby dużym sukcesem, byłoby bardzo ambitnym osiągnięciem. Krótkookresowo widzimy trudną sytuację na rynkach, natomiast długoterminowo pozostajemy optymistami powiedział Prezes Piotr Szamburski.

Grupa Sanok Rubber rozwija segmenty non-automotive, na co nakłada się wymagająca sytuacja w motoryzacji, co powoduje wyraźny spadek udziału motoryzacji w strukturze przychodów. Ten trend powinien się utrzymać. Tym bardziej, że spółka zapowiada możliwość kolejnych przejęć spoza segmentu motoryzacyjnego.

Finalizacja możliwych kolejnych przejęć, przynajmniej większych, to jednak perspektywa raczej przyszłego roku, dlatego też zarekomendowaliśmy jako Zarząd wzrost dywidendy o 25% rdr, do 1,5 zł na akcję wskazał Prezes Szamburski.

Możliwość wypłaty dywidendy bazuje na solidnych finansach Grupy Sanok Rubber.

Mamy bardzo dobrą sytuację finansową, bezpieczne wskaźniki płynności, a wskaźnik długu netto do EBITDA na poziomie skonsolidowanym spadł do 1,5powiedział Piotr Dołęga, CFO Grupy Sanok Rubber.

Jeśli chodzi o CAPEX, to w zeszłym roku był podwyższony przez modernizację kotłowni w Sanoku, natomiast w tym roku ewentualne dodatkowe inwestycje będą już związane z projektami produkcyjnymi, przychodowymi, w szczególności w Teknikumdodał Piotr Dołęga.

Więcej informacji można znaleźć w materiałach dostępnych poniżej.

Linki:

Prezentacja z konferencji

Informacja prasowa

Raport okresowy