2,50 zł na akcję dla akcjonariuszy Fabrity, dzisiaj ostatni dzień notowań z prawem do dywidendy

 

Walne Zgromadzenie zamykające rok 2025 przychyliło się do propozycji Zarządu i uchwaliło wypłatę 2,50 zł na akcję z zysku minionego roku, co łącznie oznacza blisko 7 mln zł dywidendy.

Wypłata skierowana do akcjonariuszy, oznaczająca około 8,5% stopy dywidendy wobec notowań z ostatnich dni, nastąpi już 24 czerwca br. (przyszła środa), a dzień dywidendy został ustalony na 19 czerwca br. (najbliższy piątek). To oznacza, że prawo do wypłaty dywidendy uzyskają inwestorzy posiadający akcje Fabrity na koniec dzisiejszej sesji giełdowej.

Fabrity jest spółką, która generuje gotówkę i nie wymaga istotnych nakładów inwestycyjnych. Spółką, która ma stabilny bilans. Dzięki temu może wypłacać relatywnie wysokie dywidendy nawet za okres gorszej koniunktury, jaka miała miejsce w roku 2025. Zarząd zarekomendował wypłatę 2,50 zł na akcję, mając również na względzie dobry pierwszy kwartał br. i pozytywne perspektywykomentuje Tomasz Burczyński, Prezes Zarządu Fabrity S.A.

W pierwszym kwartale 2026 roku wyraźnie wzrosła rentowność, a wynik EBITDA zwiększył się o 30% rdr, do 2,0 mln zł. Zysk operacyjny wzrósł o 54% rdr, do 1,6 mln zł, a zysk netto o 72% rdr, do 1,3 mln zł, co potwierdza skuteczność działań sprzedażowych oraz optymalizacyjnych. Zarząd ocenia, że powrót pozytywnych trendów może mieć trwały charakter, a długoterminowe perspektywy wspiera aktywność Fabrity w wykorzystywaniu szans, jakie stwarza transformacja branży oparta o rozwój technologii AI.

 

***

Grupa Fabrity (do stycznia 2025 roku Grupa Fabrity Holding, a wcześniej, do sierpnia 2023 roku, Grupa K2 Holding) dostarcza kompleksowe rozwiązania i usługi z obszarów inżynierii oprogramowania, jak również usługi transformacji cyfrowej.

W ramach swojej działalności specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania na zamówienie, generatywnej sztucznej inteligencji (Gen-AI), przemysłowym Internecie rzeczy (IIoT) oraz inżynierii danych i transformacji chmurowej. Fabrity jest wieloletnim, zaufanym partnerem IT dla wielu dużych przedsiębiorstw w Polsce, regionie DACH, Skandynawii i USA. Spółka oferuje swoje usługi głównie firmom z szeroko pojętego sektora produkcyjnego, dużym instytucjom finansowym, firmom z branży farmaceutycznej, centralnej administracji publicznej, a także firmom z sektora prywatnej opieki zdrowotnej.

W lutym 2024 roku oferta Fabrity poszerzyła się o rozwiązania e-commerce dzięki nabyciu pakietu większościowego w spółce Panda Group, która wraz z integracją w strukturach Grupy zmieniła nazwę na Fabrity Commerce.

Historia Fabrity sięga roku 1997, a od roku 2008 jej akcje są notowane na rynku głównym GPW. Walory Fabrity zostały włączone pod koniec 2020 roku w skład indeksów WIG-INFO (firmy informatyczne) i WIG-TECH (nowe technologie). Więcej informacji na temat Grupy Fabrity można znaleźć pod adresem: inwestorzy.fabrity.com.