2,50 zł na akcję dla akcjonariuszy Fabrity, dzisiaj ostatni dzień notowań z prawem do dywidendy
Walne Zgromadzenie zamykające rok 2025 przychyliło się do propozycji Zarządu i uchwaliło wypłatę 2,50 zł na akcję z zysku minionego roku, co łącznie oznacza blisko 7 mln zł dywidendy.
Wypłata skierowana do akcjonariuszy, oznaczająca około 8,5% stopy dywidendy wobec notowań z ostatnich dni, nastąpi już 24 czerwca br. (przyszła środa), a dzień dywidendy został ustalony na 19 czerwca br. (najbliższy piątek). To oznacza, że prawo do wypłaty dywidendy uzyskają inwestorzy posiadający akcje Fabrity na koniec dzisiejszej sesji giełdowej.
– Fabrity jest spółką, która generuje gotówkę i nie wymaga istotnych nakładów inwestycyjnych. Spółką, która ma stabilny bilans. Dzięki temu może wypłacać relatywnie wysokie dywidendy nawet za okres gorszej koniunktury, jaka miała miejsce w roku 2025. Zarząd zarekomendował wypłatę 2,50 zł na akcję, mając również na względzie dobry pierwszy kwartał br. i pozytywne perspektywy – komentuje Tomasz Burczyński, Prezes Zarządu Fabrity S.A.
W pierwszym kwartale 2026 roku wyraźnie wzrosła rentowność, a wynik EBITDA zwiększył się o 30% rdr, do 2,0 mln zł. Zysk operacyjny wzrósł o 54% rdr, do 1,6 mln zł, a zysk netto o 72% rdr, do 1,3 mln zł, co potwierdza skuteczność działań sprzedażowych oraz optymalizacyjnych. Zarząd ocenia, że powrót pozytywnych trendów może mieć trwały charakter, a długoterminowe perspektywy wspiera aktywność Fabrity w wykorzystywaniu szans, jakie stwarza transformacja branży oparta o rozwój technologii AI.
***
Grupa Fabrity (do stycznia 2025 roku Grupa Fabrity Holding, a wcześniej, do sierpnia 2023 roku, Grupa K2 Holding) dostarcza kompleksowe rozwiązania i usługi z obszarów inżynierii oprogramowania, jak również usługi transformacji cyfrowej.
W ramach swojej działalności specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania na zamówienie, generatywnej sztucznej inteligencji (Gen-AI), przemysłowym Internecie rzeczy (IIoT) oraz inżynierii danych i transformacji chmurowej. Fabrity jest wieloletnim, zaufanym partnerem IT dla wielu dużych przedsiębiorstw w Polsce, regionie DACH, Skandynawii i USA. Spółka oferuje swoje usługi głównie firmom z szeroko pojętego sektora produkcyjnego, dużym instytucjom finansowym, firmom z branży farmaceutycznej, centralnej administracji publicznej, a także firmom z sektora prywatnej opieki zdrowotnej.
W lutym 2024 roku oferta Fabrity poszerzyła się o rozwiązania e-commerce dzięki nabyciu pakietu większościowego w spółce Panda Group, która wraz z integracją w strukturach Grupy zmieniła nazwę na Fabrity Commerce.
Historia Fabrity sięga roku 1997, a od roku 2008 jej akcje są notowane na rynku głównym GPW. Walory Fabrity zostały włączone pod koniec 2020 roku w skład indeksów WIG-INFO (firmy informatyczne) i WIG-TECH (nowe technologie). Więcej informacji na temat Grupy Fabrity można znaleźć pod adresem: inwestorzy.fabrity.com.
