Amica Herosem Rynku Kapitałowego 2023

 

Głosami ponad 100 tys. inwestorów Amica została uhonorowana tytułem Herosa Rynku Kapitałowego jako spółka giełdowa, która prowadzi działania związane z ESG na najwyższym poziomie w podkategorii spółki spoza WIG20 i mWIG40. Podczas uroczystej gali wręczenia nagród na zakończenie pierwszego dnia konferencji WallStreet w Karpaczu do Grupy Amica trafiła statuetka Herosa oraz pamiątkowy dyplom.

Podczas największego eventu inwestorów indywidualnych w Polsce, jakim jest konferencja WallStreet, Grupa Amica była również obecna na panelu dyskusyjnym pt. „Inwestowanie ESG – moda, marketing czy długotrwały trend?”.

Ważne jest to, aby cele strategia ESG była spójna ze strategią biznesową, aby ją wspierała. W Amice stworzyliśmy właśnie taką strategię ESG, którą zaprezentowaliśmy w grudniu. Jednocześnie inwestorzy wskazują, że obszar ESG będzie coraz ważniejszy w ich decyzjach inwestycyjnych, a już obecnie jest to niezwykle istotna kwestia wśród inwestorów ze Skandynawii – powiedział Maciej Krzysztoszek, menedżer ds. komunikacji korporacyjnej i ESG w Grupie Amica.

Jego słowa potwierdzili również inni paneliści, do których należeli przedstawiciele Grupy Budimex i Lubelskiego Węgla Bogdanka, a dyskusję poprowadził Przemysław Barankiewicz, odpowiadający za polski oddział firmy Finax, prywatnie orędownik ESG.

Więcej o 27. edycji konferencji WallStreet można przeczytać tutaj, a o nagrodzie Herosi Rynku Kapitałowego tutaj.