Data: 8 grudnia 2022 roku

Miejsce: Sala Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie

 

Amica publikuje strategię ESG podczas jubileuszu 25 lat obecności na GPW

 

Symbolicznym spotkaniem w Sali Notowań warszawskiej Giełdy Amica świętowała jubileusz 25-lecia statusu spółki publicznej. Historia firmy sięga roku 1945, w 1994 roku nastąpiła jej prywatyzacja, a debiut na parkiecie miał miejsce pod koniec roku 1997.

Zobowiązaliśmy się przy przejmowaniu firmy w porozumieniu z Bankiem Handlowym do zainwestowania 200 mln zł w jej rozwój. Zainwestowaliśmy 700 mln zł, budując fabryki i rozszerzając działalność. Upadek Lehman Brothers i światowy kryzys popsuł nam plany, ale wyszliśmy wzmocnieni, zmieniliśmy model biznesowy i Amica weszła w złoty okres, w okres wysokich zysków i rozwoju międzynarodowego i dywersyfikacji. Obecnie surowce, inflacja i spowolnienie nie są korzystne, nikt nie przewidział też wojny na Wschodzie. 2022 rok to najgorszy rok w naszej historii, szkoda że to rok jubileuszowy. Ale rozpoczynamy zaraz 26. rok obecności na GPW i jestem przekonany, że pomimo wielu wyzwań będzie on lepszy – powiedział Jacek Rutkowski, Prezes Zarządu Amica S.A.

W części merytorycznej nastąpiła również prezentacja strategii ESG (Michał Rakowski, Członek Zarządu Amiki) oraz debata w gronie ekspertów, zarówno z Grupy Amica (Marcin Bilik – I Wiceprezes Zarządu, Alina Jankowska-Brzóska – Wiceprezes Zarządu, Robert Stobiński – Członek Zarządu), jak również zewnętrznych ekspertów – Moniki Morawieckiej (Regulatory Assistance Project) oraz Janusza Jankowiaka (Polska Rada Biznesu).

 

Więcej informacji można znaleźć w materiałach dostępnych poniżej:

Prezentacja strategii ESG

Strategia ESG – raport bieżący

Informacja prasowa