Analitycy zalecają kupowanie akcji AB

W ostatnich tygodniach pojawiły się dwie nowe rekomendacje dla AB, czołowego dystrybutora IT w regionie. Trigon DM wydał zalecenie „kupuj’ z ceną docelową 70 zł, natomiast DM BOŚ pozostawił zalecenie „kupuj”, jednocześnie podnosząc cenę docelową do 81,6 zł. Warto przypomnieć, że obecny kurs akcji wrocławskiego dystrybutora IT waha się w granicach 53 zł.

W dzisiejszym wydaniu „Parkietu” ukazał się obszerny wywiad z Andrzejem Przybyło, prezesem i wiodącym akcjonariuszem Grupy AB, dla którego punktem wyjścia jest tak duża wiara analityków w niedowartościowanie akcji AB. W rozmowie z red. Katarzyną Kucharczyk prezes Przybyło ustosunkowuje się do wydanych rekomendacji. Obecna sytuacja związana z pandemią i przesunięciem wielu aktywności w obszary zdalne wymusza zwiększone zapotrzebowanie na ogólnie rozumiany segment IT. Jest to również bardzo korzystny klimat dla rozwoju e-commerce, także opierającego się na zasobach IT.

Pewne problemy z dostępnością towarów, związane głównie z brakami elektronicznych chipów spółka rozwiązuje zwiększaniem zapasów magazynowych, których wartość jeszcze przed pandemią przekroczyła 1 mld zł. Firma stara się być przygotowana na różne scenariusze rynkowe. Długoterminowo udaje jej się rosnąć szybciej niż cały rynek dystrybucji IT. Dostrzegają to analitycy, określając potencjał wzrostu kursu na poziomie 40 proc.

 – Chcemy długoterminowo realizować stabilne wzrosty. Tak jak do tej pory, wyznacznikiem są udziały rynkowe, a te, jak pokazują ostatnie lata, udaje nam się utrzymywać lub zwiększać zarówno w poszczególnych kategoriach produktowych, jak i sektorach rynku – podkreślił Andrzej Przybyło, prezes Zarządu AB SA.

Cały wywiad dostępny w „Parkiecie” z dn. 18.01 2022 lub na: https://www.parkiet.com/