Prezes Niedźwiecki: Tak dobrego 1Q jeszcze nie widziałem

Gościem w studiu TVN CNBC był Janusz Niedźwiedzki, prezes toruńskiego producenta liczników, spółki Apator S.A. Spółka liczy na kolejne przetargi w przyszłym roku, a zaczyna być o co walczyć, gdyż według szacunków do 2020 r. na nowoczesne liczniki ma zostać przeznaczone nawet do 10 mld zł.

W pierwszym kwartale sprzedaż szła świetnie.
– Od 23 lat pracy nie widziałem jeszcze tak dobrego pierwszego kwartału – stwierdził Prezes Niedźwiecki.
Nie obawia się on również gwałtownego wyhamowania rynku po Euro 2012. Obecny portfel zamówień Apatora napawa optymizmem i spółka będzie miała dużo pracy do końca 2012 r. Sprzedaż idzie dobrze we wszystkich segmentach działalności, również w aparaturze łącznikowej.

Zgodnie z zapowiedziami prezesa Niedźwieckiego, że obecny rok ma upłynąć również pod znakiem zwiększania rentowności, tak właśnie się dzieje. Szef Apatora potwierdził, że marże rosną. Prezes zakłada również, że o ile na świecie nic poważnego i negatywnego się nie wydarzy, to dynamika sprzedaży powinna być utrzymana. Zapytany, czy rok 2012 będzie rekordowy, odpowiedział, że na tę chwilę – na zamówienia, które są obecnie w portfelu – rok 2012 powinien być lepszy niż 2011, który już był rekordowy w historii firmy. Zdaniem Janusza Niedźwieckiego, obecna prognoza wyników finansowych (70-75 mln zł zysku netto i 580 mln zł przychodów) jest konserwatywna, a spółka nie wyklucza rewidowania jej w górę, w zależności od bieżących sygnałów z działów sprzedaży i finansów.