Analitycy BM mBanku, w raporcie z 7 czerwca, obniżyli cenę docelową dla Compremum do 4,01 zł z 4,87 zł wcześniej, podtrzymując rekomendację „kupuj”.

 

Raport sporządzono przy kursie 2,94 zł.

 

„Podtrzymujemy pozytywne nastawienie do spółki. Przychylnie patrzymy na nowe inwestycje w perspektywiczne sektory. Spółka nie tylko stara się rozwijać w nowych kierunkach, ale również wewnątrz sektorów dywersyfikuje geograficznie źródła przychodów. Dzięki działalności w sektorze kolejowym, Compremum powinno być pośrednim beneficjentem przyznanych Polsce środków z KPO. Marża na bieżącym kontrakcie GSMR, dzięki aneksowi do umowy wróci do średniej z 2021 roku” – napisano w raporcie.

 

W bieżącym roku analitycy oczekują podobnych rdr wyników, a w następnych latach powrotu do wzrostowej tendencji. Wyniki za pierwszy kwartał były powyżej ich oczekiwań.

 

„(…) osiągnięto lepszą marżowość i przeprowadzono rutynową modernizację zakładu stolarskiego. Dzięki czemu w następnych kwartałach oprócz pierwszych przepływów z OZE i kolei oczekujemy wzrostu sprzedaży w sektorze stolarskim. Niższe prognozy w bieżącym i w przyszłym roku wynikają z przesunięcia części przychodów na dalsze terminy. W otoczeniu wysokiej inflacji zdecydowaliśmy się również na obniżenie prognoz marżowości, nie mają one jednak wpływu na długoterminowe perspektywy i zdolności do osiągania marży w spółce” – napisano.

 

„Prognozy na najbliższe lata przy obecnej cenie akcji implikują wartość wskaźnika P/E ok. 5, co jest o 40 proc. mniej niż mediana grupy porównawczej. W tym kontekście spadek akcji spółki od szczytu o 50 proc. uważamy za nieuzasadniony i postrzegamy obecną sytuację jako okazję do kupna” – dodano.

 

Depesza jest skrótem raportu BM mBanku. Pierwsze rozpowszechnianie nastąpiło 7 czerwca, o godz. 8.30.

 

Autorem raportu jest Antoni Chęciński.

 

Rekomendacja została opracowana na zlecenie GPW w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

 

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku znajduje się plik PDF z raportem. (PAP Biznes)

 

doa/ osz/

Depesza pochodzi z pełnej wersji serwisu biznes.pap.pl