Analitycy BM mBanku, w raporcie z 7 kwietnia, obniżyli cenę docelową dla Compremum do 4,87 zł z 5,32 zł wcześniej, podtrzymując rekomendację „kupuj”.

 

Raport sporządzono przy kursie 3,20 zł.

 

„Biorąc pod uwagę trudności w segmencie kolejowym obniżamy cenę docelową, ale nie znajdujemy uzasadnienia dla takiej przeceny kursu i utrzymujemy rekomendację kupuj” – napisano w raporcie.

 

Analitycy oceniają, że spadki cen akcji spółki Compremum były w dużej mierze związane z ogólnym sentymentem panującym na rynku giełdowym oraz negatywnymi doniesieniami z postępowań przetargowych.

 

„Rozczarowująca jest zwłaszcza informacja o niewygraniu przetargu na modernizacje 90 wagonów, który był największym przetargiem, w którym konsorcjum brało udział. Z drugiej strony spółce udało się zabezpieczyć kontrakt na wykonanie naprawy okresowej 14 wagonów opiewający na 38 mln zł netto z czego 60 proc. ma trafić do Compremum. W związku z tym obniżamy prognozy przychodów pochodzących z tego segmentu w 2022 roku o połowę. W następnych okresach również zdecydowaliśmy się na obniżenie prognoz” – napisano.

 

Jak wskazuje BM mBanku, segment kolejowy nie jest jednak głównym źródłem dochodów grupy dlatego gorsze perspektywy sektora w dużym stopniu nie wpływają na pozycje finansową spółki.

 

„W pozostałej działalności nie przewidujemy zmian. Spółka dalej wykonuje kontrakt GSMR z segmentu budownictwa, który stanowi główną część przychodów spółki” – dodano.

 

Depesza jest skrótem raportu BM mBanku. Pierwsze rozpowszechnianie nastąpiło 7 kwietnia, o godz. 8.30.

 

Autorem raportu jest Antoni Kania.

 

Rekomendacja została opracowana na zlecenie GPW w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

 

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku znajduje się plik PDF z raportem. (PAP Biznes)

 

doa/ asa/

Depesza pochodzi z pełnej wersji serwisu biznes.pap.pl