CITY INTERACTIVE SA przesunięcie premiery gry Sniper: Ghost Warrior 2

Raport bieżący 19/2012

W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 9/2012 z dnia 19.04.2012r. Zarząd City Interactive S.A. informuje o przełożeniu premiery gry Sniper: Ghost Warrior 2.

City Interactive S.A. przekłada premierę gorąco oczekiwanego tytułu Sniper: Ghost Warrior 2, aby skupić się na rozwoju dodatkowych elementów gry oraz przedłużyć okres wewnętrznych testów jakości produktu. Premiera gry będzie miała miejsce w trzecim kwartale 2012 roku, 9 października.

„City Interactive nie przewiduje by 49-dniowe przesunięcie premiery miało znaczący wpływ na przychody i zysk w 2012 roku. Globalny wymiar premiery sprawia, iż gra będzie nadal dostępna w sklepach na długo przed kluczowym świątecznym okresem sprzedażowym” – twierdzi Andreas Jaeger, CFO i Członek Zarządu City Interactive S.A.. „Duża ilość kopii gry na PC/Xbox360® i PlayStation® 3, które dostarczymy do sieci sklepów na całym świecie w dniu premiery oraz przewidywane przez nas trzy miesiące kolejnych zamówień, dadzą nam dostatecznie dużo czasu, aby sprostać świątecznemu popytowi i wyprzedzić konkurencyjne tytuły” – dodaje Jaeger.

Sniper: Ghost Warrior 2 to kontynuacja bestsellerowej gry first-person-perspective (FPS) produkcji City Interactive na PlayStation® 3, Xbox 360® i PC, która oparta jest na silniku CryENGINE®3, umożliwiającym dostarczenie graczom najbardziej autentycznego doświadczenia snajperskiego w grach komputerowych.

Więcej informacji na stronie internetowej Spółki w zakładce relacje inwestorskie: http://city-interactive.com/pl/Relacje-Inwestorskie