Spółka City Interactive w I kw. 2012 r. planuje wprowadzić na rynek drugą części gry Sniper Ghost Warrior. Premiera Snipera 2 oraz planowane debiuty innych tytułów mają przełożyć się na wysoką dynamikę poprawy wyników spółki w przyszłym rokupoinformował na spotkaniu z dziennikarzami i inwestorami prezes spółki Marek Tymiński. Szacunki mówiące o sprzedaży 1,5 mln sztuk Snipera 2 w 2012 r. ocenia on jako realne.

„Do tej pory to rozważaliśmy, ale teraz jesteśmy przekonani, że Sniper 2 na Xbox, Playstation3 i PC będzie miał premierę w pierwszym kwartale 2012 r.” – powiedział Tymiński.

Prezes pytany o szacunki mówiące o możliwości sprzedaży 1,5 mln szt. Snipera II w 2012 r. powiedział: „oceniam je jako realne„.

Według szacunkowych danych od debiutu do tej pory, pierwsza część gry Sniper sprzedała się w liczbie około 1,5 mln szt.

Planowane premiery nowych gier wpłyną na wyniki spółki w 2012 r.

„Ten rok nie jest dla nas kluczowy, jeśli chodzi o wyniki. W przyszłym roku spodziewamy się megadynamiki wzrostu. Podobnie spodziewamy się, że 2013 r. będzie bardzo udanym dla nas rokiem” – powiedział prezes.

Na 2012 r. spółka zaplanowała także premiery gier: Alien Fear (I kw.) oraz WWII (II kw.).

W pierwszej połowie 2011 r. City Interactive wypracowało 10,12 mln zł zysku netto, 12,5 mln zł zysku operacyjnego i 43,23 mln zł przychodów.

„Nie mam żadnych oczekiwań, jeśli chodzi o wyniki w drugim półroczu.
Będą one pozytywne. Ale zwracam uwagę, że nasze wyniki finansowe zależą
od naszych planów wydawniczych” – powiedział Tymiński.

We wrześniu spółka wprowadzi na rynek dwie edycje gry Sniper: „Sniper: Ghost Warrior Gold Edition” (Xbox, PC)i Sniper: Ghost Warrior Classics” (Xbox). W IV kw. bieżącego roku planowana jest premiera gry „Combat Wings.: The Greates Battles of WWII” (Playstation3, Xbox, PC).

(PAP)

Podana informacja została pozytywnie przyjęta przez inwestorów co przekłada się na ponad7% wzrost cen akcji. Dzisiejszy ruch wpisuje się w ostatnie odbicie, które zakończyło rozpoczęte od kwietnia spadki. Obecnie najbliższym problem dla dalszej zwyżki będzie wyrysowana linia spadkowa przecinająca poziom 24,80 oraz
kolejny opór w postaci poziomej linii przy 26,50. Podczas najbliższych
sesji prawdopodobne jest ponowne testowanie tych barier co może być
kluczowe dla zmiany krótkoterminowego trendu spadkowego.

W dniu dzisiejszym podana została również informacja AmerBrokers o wydanej rekomendacji kupuj z ustaloną ceną docelową na poziomie 30,1 zł.

[Dowiedz się więcej z portalu FXone]