Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 30 kwietnia, podwyższyli wycenę akcji AB do 96,6 zł z 83,5 zł poprzednio. Utrzymano zalecenie „kupuj”.

Raport wydano przy kursie 87,8 zł.

 

„AB jest nie tylko największym dystrybutorem sprzętu IT w Polsce i Czechach, ale także znaczącym graczem na rynku słowackim. Przyspieszona cyfryzacja w różnych obszarach gospodarki, rozwój handlu elektronicznego, usługi publiczne w chmurze i cyfrowe czy sztuczna inteligencja wymaga nowego sprzętu IT. Wysoka inflacja zachęca wiele firm do inwestowania w nowe rozwiązania informatyczne do walki z rosnącymi kosztami prowadzenia swojej działalności” – napisano w raporcie.

 

„Oczekujemy, że wyniki spółki w kolejnych kwartałach będą napędzane m.in realizacją przetargów publicznych, środkami z Krajowego Planu Odbudowy (KPO) czy oczekiwanym ożywieniem wydatków konsumenckich. W dalszym ciągu widzimy przewagę w kierunku naszego 12-miesięcznego EFV na poziomie 96,6 zł na akcję. W efekcie podtrzymujemy naszą fundamentalną rekomendację LT +Kupuj+” – dodano.

 

Depesza jest skrótem raportu, którego autorem jest Jakub Viscardi. Pierwsze rozpowszechnianie raportu nastąpiło 30 kwietnia 2024 r., o godz. 18.00.

 

W załączniku znajduje się plik PDF z wymaganymi zastrzeżeniami prawnymi. (PAP Biznes)

 

mcb/ osz/

Depesza pochodzi z pełnej wersji serwisu biznes.pap.pl