MaxCom: duże zainteresowanie podczas Mobile World Congress 2012. Czas na CeBIT

Innowacyjne telefony dla seniorów oraz usługi telemedycyny wzbudzają duże zainteresowanie wśród uczestników międzynarodowych targów branżowych

Przedstawiciele MaxComu, tyskiej spółki specjalizującej się w innowacyjnych rozwiązaniach z zakresu telekomunikacji, wrócili z ważnych branżowych targów – Mobile World Congress, które odbyły się w hiszpańskiej Barcelonie w dniach od 27 lutego do 1 marca br. MaxCom znalazł się w wąskim gronie zaledwie 6 polskich spółek, które pokazywały światu mobilnych technologii swoje osiągnięcia. Tyska spółka prezentowała m.in. telefony komórkowe dedykowane seniorom wraz z innowacyjną opaską SOS, a także nowatorskie usługi telemedycyny przy zastosowaniu własnych telefonów komórkowych i przystawek do nich.

– Nasze produkty spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem. Widzimy, że popyt na nasze produkty i usługi jest wysoki w wielu krajach. Dlatego zamierzamy przyspieszyć ekspansję zagraniczną i jeszcze szybciej zdobywać rynek – mówi Arkadiusz Wilusz, prezes MaxComu.

Światowy kongres mobilnych technologii w Barcelonie był dla MaxComu rozgrzewką przed CeBIT 2012 (najważniejszy event branży cyfrowej na świecie). Targi wraz z imprezami towarzyszącymi rozpoczynają się w niemieckim Hanowerze już dzisiaj i potrwają do 10 marca.

– To bardzo istotna impreza targowa dla wszystkich producentów elektroniki, oprogramowania i rozwiązań mobilnych. Mamy możliwość prezentacji szerokiej publiczności naszych rozwiązań technologicznych i naszych pomysłów, które rozwiązują problemy dnia codziennego milionów ludzi. Jesteśmy utożsamiani z innowacyjnością i na niej budujemy naszą wartość – wyjaśnia Arkadiusz Wilusz, prezes tyskiej firmy.

Na CeBIT 2012 stoisko MaxComu, przy którym istnieje możliwość bezpośredniej rozmowy z zarządem spółki, znajduje się w hali nr 13 i jest oznaczone numerem A60.