Gamedust oraz Played With Fire wspierają VR Summit 2023

Giełdowa spółka Gamedust oraz studio Played With Fire aktywnie angażują się w tworzenie VR Summit 2023. To wydarzenie, na którym profesjonaliści zajmujący się tworzeniem gier wirtualnej rzeczywistości spotkają się w Poznaniu 5 i 6 października br., aby dzielić się wiedzą, wymieniać doświadczenia i dyskutować o najważniejszych branżowych tematach. VR Summit to wydarzenie, które odbywa się w tym roku po raz drugi w ramach Game Industry Conference (GIC). Partnerami VR Summit 2023 są Gamedust oraz Played With Fire.

Wydarzenia towarzyszące oscylujące wokół określonej tematyki to jeden z elementów strategii rozwoju Game Industry Conference. Bardzo się cieszę, że na tegorocznym GIC po raz kolejny zagości VR Summit i to w rozbudowanej, dwudniowej formule. Jestem przekonany, że tegoroczna edycja spełni oczekiwania wszystkich zainteresowanych branżą gier VRmówi Jakub Marszałkowski, organizator GIC.

Celem VR Summit jest zgromadzenie programistów, profesjonalistów i pasjonatów VR w celu wzajemnego poznania się, wymiany wiedzy i podnoszenia swoich umiejętności. Wśród uczestników VR Summitu znajdą się przedstawiciele zarówno polskiej, jak i zagranicznej branży gier, zajmujący się rozwijaniem projektów w wirtualnej rzeczywistości.

VR to relatywnie niewielki, ale za to dynamicznie rozwijający się segment branży gier komputerowych. Zeszłoroczna edycja VR Summit była dla nas wartościowa zarówno pod względem merytorycznym, jak i biznesowym, dlatego bez wahania zaangażowaliśmy się w organizację VR Summit 2023mówi Paweł Flieger z Gamedust.

Szeroki zakres poruszanych tematów – od technicznych aspektów tworzenia gier VR, poprzez UX i game design gier wirtualnej rzeczywistości, po zagadnienia biznesowe związane z przyszłością oraz rozwojem rynku VR to wyróżniki VR Summit 2023. Panel dyskusyjny i branżowy okrągły stół będą wyjątkową okazją do omówienia ważnych spraw branży VR i poznania spostrzeżeń twórców, pracujących na co dzień nad projektami w wirtualnej rzeczywistości w topowych polskich i zagranicznych studiach.

Jak skutecznie tworzyć i wydawać gry wirtualnej rzeczywistości? Jaka przyszłość czeka rynek gier VR? Czy to dobry moment, żeby być deweloperem i wydawcą gier VR? Odpowiedzi na wszystkie te i wiele innych pytań dotyczących rynku gier VR będziemy poszukiwać podczas tegorocznej edycji VR Summit. Bardzo się cieszę, że mogliśmy zostać partnerem tego wydarzeniamówi Bartłomiej Szydło z Played With Fire.

Wstęp na VR Summit 2023 jest otwarty dla wszystkich posiadaczy biletów na Game Industry Conference 2023. Wydarzenie odbędzie się całości w języku angielskim. Więcej informacji na temat wydarzenia dostępne jest na stronie: https://gic.gd/vrsummit

Wirtualna rzeczywistość to dynamicznie rosnący sektor branży gier, który przyciąga coraz więcej użytkowników oraz notuje rosnące przychody. Jeszcze w 2019 roku na świecie było „zaledwie” 8 mln gogli VR, podczas gdy w zeszłym roku już 3,5 razy więcej – około 28 mln, a prognozy na przyszły rok wskazują na wzrost o 66%, do 46 mln zestawów. Wraz z rozwojem technologii i wchodzeniem na rynek nowych generacji gogli od coraz szerszego grona firm technologicznych (w tym Meta Quest 3 i ekosystemu VR od Apple) oraz wraz z debiutami kolejnych atrakcyjnych gier VR można spodziewać się efektu kuli śnieżnej na tym rynku.

 

***

Gamedust S.A. to notowana na rynku NewConnect GPW spółka będąca deweloperem i wydawcą gier, przede wszystkim na platformy wirtualnej rzeczywistości. Spółka dostarcza pełne immersji doświadczenia dla globalnych odbiorców cyfrowej rozrywki, w szczególności z wykorzystaniem technologii wirtualnej VR.

Działalność biznesowa prowadzona jest w trzech strategicznych obszarach: produkcja gier, działalność wydawnicza oraz autorska linia biznesowa connected realities. Dotychczasowe tytuły produkcji własnej Gamedust to Neverout, Overflight, Spuds Unearthed oraz Yupitergrad i Yupitergrad 2.

Więcej informacji dostępne na: www.gamedust.co, facebook.com/Gamedust/ oraz twitter.com/GamedustTT.