Gamedust rozpoczął sprzedaż symulatora wózka widłowego
z trybem wirtualnej rzeczywistości w formule wczesnego dostępu

Giełdowy Gamedust udostępnił na platformie Steam grę studia Setapp „Best Forklift Operator” w formule wczesnego dostępu (tzw. early access) i rozpoczyna monetyzację projektu. To kolejne istotne wydarzenie w obszarze wydawniczym, jednym z trzech strategicznych filarów Grupy Gamedust.

Po doskonałym przyjęciu przez graczy wersji demo Best Forklift Operator podczas festiwalu Next Fest w lutym br. przyszedł czas na kolejny krok w rozwoju tego produktu – wprowadziliśmy grę do sprzedaży na najpopularniejszej platformie gamingowej, czyli Steam. Best Forklift Operator zadebiutował w formie tzw. wczesnego dostępu, w ramach którego twórcy udostępniają pierwsze dwa wózki widłowe oraz dwa magazyny, w których do wykonania są rozmaite zadaniawskazuje Paweł Flieger, Prezes Zarządu Gamedust S.A

Do czasu pełnej premiery Best Forklift Operator twórcy zapowiadają, że tytuł będzie regularnie rozwijany o nową zawartość – w tym największy magazyn wraz z placem załadunkowym, nowy wózek widłowy, tablicę rankingową, kolejne zróżnicowane misje, tryb Arcade oraz osiągnięcia Steam. Premiera pełnej gry spodziewana jest w najbliższych miesiącach.

Gra posiada pełne wsparcie dla wirtualnej rzeczywistości, a tryb ten pozwala odczuć niespotykaną dotąd immersję i poczuć się jak w prawdziwej maszynie, której opanowanie nie jest tak łatwe, jak może się wydawać. W Best Forklift Operator można również grać w tradycyjny sposób, korzystając z myszki i klawiatury bądź kontrolera.

Best Forklift Operator to symulator, który daje niepowtarzalną okazję do sprawdzenia swoich umiejętności w roli operatora wózka widłowego. Od graczy zależeć będzie, czy łańcuch dostaw nie zostanie przerwany, a towary dotrą do fabryk i magazynów na czas. Na początek każdy przejdzie obowiązkowe szkolenie, a po zdobyciu uprawnień rozpocznie się tryb kariery. Wykonując starannie i szybko kolejne zadania, gracz otrzymuje wynagrodzenie, a każda pomyłka i uszkodzenie skutkuje karami finansowymi.

W obszarze produkcji własnych gier Gamedust posiada w portfolio cztery tytuły i na bieżąco będzie informował o kolejnych. Z kolei w marcu br. Gamedust poinformował o rozpoczęciu prac wydawniczych, dotyczących gry Sunrise GP (klimatyczne wyścigi samochodowe), którą produkuje studio Garage 5. Best Forklift Operator jest drugim tytułem w obszarze wydawniczym. Natomiast w obszarze connected realities Gamedust m.in. zawiązał jako inwestor branżowy spółkę celową Bluekey, która po udanej rundzie inwestycyjnej z pośrednim udziałem PFR Ventures pracuje nad kompleksową platformą dla escape roomów. W pierwszym etapie firma rozpoczęła działalność od produkcji gier na platformy VR, inspirowanych istniejącymi pokojami zagadek. W kolejnych etapach spółka planuje wdrożyć rozwiązania technologiczne, które umożliwią digitalizację escape roomów na masową skalę.

 

***

 

Trailer Best Forklift Operator: https://www.youtube.com/watch?v=4HYlUOwyBVY

 

 ***

Gamedust S.A. to notowana na rynku NewConnect GPW spółka będąca deweloperem i wydawcą gier, przede wszystkim na platformy wirtualnej rzeczywistości.

Spółka dostarcza pełne immersji doświadczenia dla globalnych odbiorców cyfrowej rozrywki, w szczególności z wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości (VR), rozszerzonej rzeczywistości (AR) i Mixed Reality (MR).

Działalność biznesowa prowadzona jest w trzech strategicznych obszarach: produkcja gier, działalność wydawnicza oraz autorska linia biznesowa Connected Realities. Dotychczasowe tytuły produkcji Gamedust to Neverout, Overflight, Spuds Unearthed oraz Yupitergrad. W najbliższych kwartałach Gamedust zamierza dostarczyć na rynek zarówno nowe własne produkcje, jak również projekty wydawnicze.

Więcej informacji pod adresem www.gamedust.co, facebook.com/Gamedust/ i twitter.com/GamedustTT.