Gamedust wydawcą gry Sunrise GP, tytuł pojawi się jeszcze w tym roku

Giełdowa spółka Gamedust rozpoczęła pracę jako wydawca gry Sunrise GP studia Garage 5. Wyścigowa gra w klimacie Arcade znajduje się w planie wydawniczym na rok 2022 i trafi w pierwszej kolejności na konsolę Nintendo Switch.

Sunrise GP wyróżnia rysunkowy styl i pastelowe kolory, a w grze przenikać się będą rywalizacja na torze oraz motyw podróżowania. Zgodnie z tytułem, uczestnicy wyścigów spotykają się na linii startu o wschodzie słońca i zasiadają w pojazdach stylizowanych na pochodzące z naszego regionu, które będą się od siebie różnić dynamiką oraz sposobem prowadzenia w walce o zwycięstwo w Grand Prix. Sunrise GP to wyścigowa rywalizacja na wielu zróżnicowanych torach, a kolejne wyścigi należące do cyklu przeniosą graczy w nowe zakątki świata, gdzie podejmować będą rozmaite wyzwania.

Działalność wydawnicza to oprócz produkcji własnych oraz autorskiej linii biznesowej Connected Realities jeden z głównych filarów naszego biznesu. Cieszymy się, że będziemy mogli wykorzystać nasze kompetencje, wiedzę i doświadczenie, wspierając Sunrise GP w wejściu na rynek. Sukces gry to praca zespołowa, w której wydawca ma duży wkład w powodzenie projektu, o czym przekonało się już wielu producentów gierwskazuje Paweł Flieger, Prezes Zarządu Gamedust S.A.

Warto zaznaczyć, że w Sunrise GP dostępny będzie tryb wieloosobowy z podzielonym ekranem przeznaczonym dla nawet czterech osób. Gracze dostaną także dostęp do trybu wyzwań i quick race. Druga z wymienionych opcji przeniesie gracza w pastelowy, rysunkowy świat, w którym od razu będzie mógł się ścigać. Odwiedzanie poszczególnych lokacji będzie można uwiecznić dzięki trybowi fotograficznemu.

Prace nad grą ciągle trwają, w związku z czym w najbliższych tygodniach twórcy ujawniać będą więcej informacji na jej temat. Premiera gry zaplanowana jest na 2022 rok.

 

***

Gamedust S.A. to notowana na rynku NewConnect GPW spółka będąca deweloperem i wydawcą gier, przede wszystkim na platformy wirtualnej rzeczywistości.

Spółka dostarcza pełne immersji doświadczenia dla globalnych odbiorców cyfrowej rozrywki, w szczególności z wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości (VR), rozszerzonej rzeczywistości (AR) i Mixed Reality (MR).

Działalność biznesowa prowadzona jest w trzech strategicznych obszarach: produkcja gier, działalność wydawnicza oraz autorska linia biznesowa Connected Realities. Dotychczasowe tytuły produkcji Gamedust to Neverout, Overflight, Spuds Unearthed oraz Yupitergrad. W najbliższych kwartałach Gamedust zamierza dostarczyć na rynek zarówno nowe własne produkcje, jak również projekty wydawnicze.

Więcej informacji pod adresem www.gamedust.co, facebook.com/Gamedust/ i twitter.com/GamedustTT.