Rynek spada, Gant rośnie

Wrocławski deweloper jako jedyny z wielkiej piątki (Dom Development, J.W. Construction, Gant, Robyg, Polnord) wyraźnie zwiększył sprzedaż w I kwartale 2012 roku. Szacunki „Parkietu” i „Rzeczpospolitej” wskazują, że 10 największych deweloperów sprzedało w I kwartale 2012 roku 1,9 tys. mieszkań, czyli o 8 proc. mniej niż przed rokiem. Tymczasem Gant poprawił swój wynik ze 182 sprzedanych lokali w I kw. 2011 r. do 251 lokali w I kw. 2012, co oznacza wzrost o 38 proc. W samym marcu Gant poprawił sprzedaż z 78 lokali w ubiegłym roku do 110 w obecnym, co stanowi wzrost o aż 41 proc. Gant uzyskał tak imponujący wynik dzięki swoim inwestycjom, które wybijają się na tle lokalnej konkurencji. Najwięcej umów w minionych tygodniach Gant Development podpisał na mieszkania w warszawskiej „Kaskadzie na Woli” oraz w krakowskim „Amber Parku”.

„Tak jak wszyscy, również i my spodziewaliśmy się ograniczenia popytu na początku roku ze względu na możliwe przyhamowanie akcji kredytowej. Rynek miło nas jednak zaskoczył. Potwierdza to, że popyt jest stabilny, przynajmniej jeśli chodzi o segment rynku, na którym działa Gant Development” – powiedział Dariusz Wilk, dyrektor sprzedaży w Gant Development.

O sytuacji na rynku deweloperskim można przeczytać m.in. w serwisie „Rzeczpospolitej”, gdzie jest również zamieszczony wykres obrazujący różnice sprzedaży pierwszego kwartału w latach 2011 i 2012.

[Dowiedz się więcej z Rzeczpospolitej]

[Dowiedz się więcej z PAP]