Gant: szansa na wzrosty

Firma deweloperska Gant Development pozyskała finansowanie w kwocie 57,5 mln zł na realizację wrocławskiej inwestycji mieszkaniowej Odra Tower, poinformowała spółka w komunikacie.

„Gant Development pozyskał finansowanie na budowę 18-kondygnacyjnego kompleksu Odra Tower w centrum Wrocławia. Podpisana 13 czerwca 2011 r. umowa z Bankiem Millennium ma wartość 57,5 mln zł” – czytamy w komunikacie.

Budowa kompleksu mieszkalno-usługowego Odra Tower u zbiegu ulic Podwale i Sikorskiego ma zakończyć się najpóźniej w sierpniu 2012 r., a termin ostatecznej spłaty kredytu bankowego to 30 czerwca 2013 r.
Generalnym wykonawcą inwestycji jest Budopol Wrocław, spółka z Grupy Kapitałowej Gant Development.

Spółka podała, że ma „wysoki” poziom przedsprzedaży w inwestycji. Podpisywanie umów z chętnymi na nabycie 243 mieszkań (w tym 3 dwupoziomowych) i 4 lokali usługowych (parter) o łącznej powierzchni ponad 13 tys. m2 rozpoczęło się w grudniu zeszłego roku, a do końca maja tego roku Gant Development sprzedał już ponad 20% oferty, podała spółka.

Mieszkania mają powierzchnię od około 37 m.kw. do blisko 115 m.kw. Cena metra kwadratowego zaczyna się już od ok. 6,76 tys. zł, a kończy w przypadku najatrakcyjniejszych mieszkań – powyżej 16 tys. zł.
Inwestycja Odra Tower położona jest w centrum Wrocławia, w sąsiedztwie wrocławskiego Rynku i zabytkowego Ostrowa Tumskiego.

Gant Development miał 14,73 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2011 roku wobec 5,53 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 20,93 mln zł wobec 38,89 mln zł rok wcześniej. (ISB)

Z punktu analizy technicznej kurs od ponad roku utrzymuje się w wyrysowanym kanale spadkowym. Widoczna obrona okolic 12,00 doprowadziła do wyhamowania spadków oraz wzrostu podczas dzisiejszej sesji do poziomu 13,17. Udany wzrost dziennej świecy w reakcji na opublikowaną informację, powyżej wewnętrznej linii spadkowej, daje szansę na kontynuację wzrostów w kierunku górnego ograniczenia kanału w rejonie 14,00.

Najbliższe wsparcie: 12,80

Najbliższy opór: okolice 14,00

[Dowiedz się więcej na portalu FXone]