Gra Sunrise GP zadebiutuje 20 kwietnia na Nintendo Switch w Europie oraz Ameryce Północnej i Południowej

Giełdowa spółka Gamedust jest wydawcą gry Sunrise GP studia Garage 5, która dostępna jest już w przedsprzedaży. Wyścigowa gra w klimacie Arcade trafiła w pierwszej kolejności na konsolę Nintendo Switch.

Sunrise GP to zręcznościowa gra wyścigowa osadzona w klimacie nawiązującym do podróży, do relaksowania się podczas prowadzenia samochodu. Promienie słońca i unikalna muzyka doskonale łączą się tutaj ze ściganiem, tworząc unikalny klimat. Grę wyróżnia również rysunkowy styl i pastelowe kolory. Zgodnie z tytułem, uczestnicy wyścigów spotykają się na linii startu o wschodzie słońca i zasiadają w stylizowanych pojazdach, które będą się od siebie różnić dynamiką oraz sposobem prowadzenia w walce o zwycięstwo w Grand Prix. Sunrise GP to wyścigowa rywalizacja na wielu zróżnicowanych torach, a następujące po sobie wyścigi należące do cyklu przeniosą graczy w rozmaite zakątki świata, gdzie podejmować będą kolejne wyzwania.

Działalność wydawnicza to oprócz produkcji własnych w technologii VR oraz autorskiej linii biznesowej Connected Realities jeden z filarów rozwoju spółki Gamedust. Cieszymy się, że mogliśmy wykorzystać nasze kompetencje, wiedzę i doświadczenie podczas wspierania Sunrise GP w wejściu na rynek. Sukces gry to praca zespołowa – cieszymy się, że jako wydawca mogliśmy wnieść istotną wartość dodaną. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt. W naszym portfolio wydawniczym pojawił się kolejny ciekawy tytuł wskazuje Paweł Flieger, Prezes Zarządu Gamedust S.A.

Sunrise GP to 20 zróżnicowanych tras, tryb Grand Prix, 21 samochodów inspirowanych europejskimi klasykami, tryb challenge do testowania umiejętności szybkiej jazdy, a także tryb modyfikacji wizualnej samochodu, aby stał się  unikalny i wyróżniający się na drodze. Dostępny jest również tryb wieloosobowy, pozwalający na grę nawet czterem osobom na jednej konsoli dzięki podzielonemu ekranowi.

 

Gra Sunrise GP jest od dzisiaj dostępna w przedsprzedaży (pre-order), natomiast jej premiera i rozpoczęcie sprzedaży nastąpi za tydzień, 20 kwietnia. Cena detaliczna gry w serwisie Nintendo Switch została ustalona na 14,99 USD.

 

***

Gamedust S.A. to notowana na rynku NewConnect GPW spółka będąca deweloperem i wydawcą gier, przede wszystkim na platformy wirtualnej rzeczywistości.

Spółka dostarcza pełne immersji doświadczenia dla globalnych odbiorców cyfrowej rozrywki, w szczególności z wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości (VR), rozszerzonej rzeczywistości (AR) i Mixed Reality (MR).

Działalność biznesowa prowadzona jest w trzech strategicznych obszarach: produkcja gier, działalność wydawnicza oraz autorska linia biznesowa Connected Realities. Dotychczasowe tytuły produkcji Gamedust to Neverout, Overflight, Spuds Unearthed oraz Yupitergrad. W najbliższych kwartałach Gamedust zamierza dostarczyć na rynek zarówno nowe własne produkcje (m.in. Yupitergrad 2), jak również projekty wydawnicze (m.in. Rooms of Realities).

Więcej informacji pod adresem www.gamedust.co, facebook.com/Gamedust/ i twitter.com/GamedustTT.