Grupa AB zdobywa rynek i kreuje nowe obszary biznesowe – najnowsza obecność w mediach

Największy dystrybutor IT i elektroniki użytkowej w Polsce oraz regionie CEE po raz kolejny zaraportował rekordowe wyniki.

– Jeśli spojrzymy na długoterminowy wykres przychodów, to 30-krotnie zwiększyliśmy obroty od 2001 roku. To pokazuje, jak niesamowita jest branża IT i jak AB wykorzystuje szanse. Inwestujemy cały czas w przyszłość, w automatyzację procesów i wykorzystanie nowych technologii w działalności operacyjnej, w tym uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Istotą naszej działalności jest tworzenie wartości dla naszych kontrahentów. Nasze systematyczne rekordy finansowe, te rekordowe liczby – za nimi stoi jakość obrotu, o czym mówi choćby ósma z rzędu nagroda dystrybutora roku. Nikt inny nigdy nawet nie zbliżył się do takiego wyniku, co pokazuje, że jesteśmy dystrybutorem pierwszego wyboru, że jakość obrotu jest najwyższa w ocenie klientów i dostawców – podkreślił na konferencji podsumowującej wyniki czwartego kwartału 2022 roku Andrzej Przybyło, Prezes Zarządu AB S.A.

Jednocześnie firma kreuje rynek IT, zapewnia najwyższą efektywność oraz dba o akcjonariuszy w sposób bezpośredni, poprzez buy-back i dywidendę. O aktualnej sytuacji u wrocławskiego dystrybutora i odniesieniu do zawirowań w gospodarce więcej można dowiedzieć się:

  – z relacji z konferencji wynikowej – https://pandl.pl/

 – z wywiadu z Andrzejem Przybyło, prezesem Grupy AB na łamach CRN – https://crn.pl/

 – z wywiadów z Grzegorzem Ochędzanem, CFO Grupy AB w telewizji Biznes24 – https://biznes24.pl/

https://biznes24.pl/