Grupa Gamedust prezentuje Rooms of Realities, czyli pokoje pełne zagadek przeniesione do świata wirtualnej rzeczywistości

Giełdowy Gamedust i studio Bluekey publikują pierwszą zapowiedź, trailer oraz screenshoty z nowej gry VR pod tytułem Rooms of Realities, która pozwoli odwiedzić różnorodne escape roomy bez wychodzenia z domu. Gra będzie posiadać zarówno tryb dla jednego gracza, jak również wieloosobowy tryb kooperacyjny, a jej premiera jest pierwszym etapem budowy platformy dla wirtualnych pokojów zagadek, nad którą pracuje zespół Bluekey. Notowany na GPW Gamedust został wydawcą gry.

Wystarczy założyć gogle VR, aby wejść do jednego z dostępnych w Rooms of Realities pokojów pełnych zagadek, i oddać się rozwiązywaniu łamigłówek oraz odkrywaniu sekretów wirtualnych escape roomów. Poszukiwania klucza lub łamania kodu można podjąć się zarówno grając samodzielnie, jak i przeżywając wciągającą przygodę razem z przyjaciółmi. Niezależnie od trybu, cel pozostaje taki sam: wydostać się z escape roomu.

Duża różnorodność lokacji dostępnych w Rooms of Realities zapewni zabawę na wiele godzin. Tuż po premierze gracze będą mogli udać się w wirtualną podróż między innymi do Egiptu, podwodnych otchłani czy opuszczonego szpitala. Z czasem tematycznych wyzwań będzie przybywałomówi Michał Wróblewski, Prezes Zarządu spółki Bluekey.

Wykorzystanie technologii VR wyniesie doświadczenia płynące z rozgrywki w escape roomie na wyższy poziom i pozwoli jeszcze intensywniej przeżywać wszystkie przygody. Wykazywanie się spostrzegawczością i sprytem da jeszcze większą satysfakcję. Co więcej, próby wydostania się z pokoju będą mogły odbywać się zarówno w pojedynkę, jak i w grupie graczy łączących się na żywo przez internet. Tryb wieloosobowy to nasz wyróżnik na tle innych gier typu escape room dostępnych na VRdodaje Michał Wróblewski.

Premiera gry zaplanowana jest na rok 2022. Spółka Bluekey, po udanej rundzie inwestycyjnej na prawie 5,65 mln zł z udziałem funduszu YouNick Mint, posiadającego wsparcie PFR Ventures, rozpoczęła działalność od produkcji gier na platformy VR, inspirowanych istniejącymi escape roomami. W kolejnych etapach spółka planuje wdrożyć rozwiązania technologiczne, które umożliwią digitalizację escape roomów na masową skalę. Dzięki temu możliwe będzie dalsze skalowanie biznesu Bluekey, w którym inwestorem branżowym jest giełdowa spółka Gamedust.

– Dla Gamedust zaangażowanie w Bluekey to działanie o charakterze strategicznym, wpisujące się w nasze inicjatywy w zakresie Connected Realities. Jestem przekonany, że doświadczenie zespołu zgromadzone przez lata działalności na rynku VR w połączeniu ze wsparciem ze strony naszych partnerów, wysokiej klasy specjalistów i wspierających nas inwestorów pomoże produktom Bluekey osiągnąć globalny sukces na szybko rosnącym rynku podkreśla Paweł Flieger, Prezes Zarządu Gamedust SA.

Według raportu Market Research Future w przeciągu najbliższych pięciu lat wartość rynku wirtualnej rzeczywistości ma przekroczyć 100 mld dolarów. Głównym motorem rozwoju całej branży jest i będzie potrzeba interaktywnych, wciągających doświadczeń, które przyciągną do wirtualnego świata nowych użytkowników.

 

***

 

Strona internetowa Bluekey: www.bluekey.games

 

Więcej informacji o Gamedust: www.gamedust.co

 

 ***

Gamedust S.A. to notowana na rynku NewConnect GPW spółka będąca deweloperem i wydawcą gier, przede wszystkim na platformy wirtualnej rzeczywistości.

Spółka dostarcza pełne immersji doświadczenia dla globalnych odbiorców cyfrowej rozrywki, w szczególności z wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości (VR), rozszerzonej rzeczywistości (AR) i Mixed Reality (MR).

Działalność biznesowa prowadzona jest w trzech strategicznych obszarach: produkcja gier, działalność wydawnicza oraz autorska linia biznesowa Connected Realities. Dotychczasowe tytuły produkcji Gamedust to Neverout, Overflight, Spuds Unearthed oraz Yupitergrad. W najbliższych kwartałach Gamedust zamierza dostarczyć na rynek zarówno nowe własne produkcje, jak również projekty wydawnicze.

Więcej informacji pod adresem www.gamedust.co, facebook.com/Gamedust/ i twitter.com/GamedustTT.