K2 Holding po sprzedaży Oktawave

Pod koniec czerwca br. notowanej na GPW Grupie K2 udało się domknąć transakcję sprzedaży specjalizującej się w środowisku chmurowym spółki zależnej Oktawave. Nabywcą została spółka Netia należąca do Grupy  Polsat Plus. Transakcja ma wartość 33,7 mln zł, nie zawiera zapisów warunkowych i została rozliczona gotówkowo 22 czerwca br.  

W dzisiejszym wydaniu „Pulsu Biznesu” przedstawiciele zarządu K2 opowiadają o sytuacji w Grupie po sfinalizowaniu transakcji, planach biznesowych a także pomysłach na wykorzystanie środków pozyskanych ze sprzedaży Oktawave. Do K2 wpłynęło ponad 25 mln zł w gotówce.  Zarząd zarekomendował przeznaczenie niemal 19,5 mln zł na wypłatę dla akcjonariuszy w formie dywidendy (8,40 zł na akcję). Reszta kwoty ma wesprzeć rozwój dwóch linii biznesowych: Fabrity i PerfectBota.

W rozmowie przedstawiciele Zarządu podkreślili, że obecny rok może być biznesowo trudniejszy niż poprzedni.

Nie liczymy na to, że uda się utrzymać marże na poziomie ubiegłego roku, ale zmiana powinna być relatywnie nieduża. Wyceny projektów informatycznych nadążają za wzrostem płac w branży, a spora część przychodów Fabrity pochodzi też spoza Polski i jest denominowana w euro, co obecnie nam pomaga. Pracujemy jednocześnie nad nową strategią, którą zaprezentujemy na przełomie trzeciego i czwartego kwartału. Wtedy szczegółowo opowiemy rynkowi, w którym kierunku podąży K2 już bez Oktawave na pokładzie – powiedział Paweł Wujec, prezes K2.

Więcej: Puls Biznesu z dn. 07.07.2022 str. 6 lub: https://www.pb.pl/