K2Create walczy o koniec ery chowu klatkowego

 

Agencja K2Create z giełdowej Grupy K2 włączyła się w walkę o zakończenie chowu klatkowego zwierząt w Polsce, a petycję w tej sprawie podpisało już ponad 80 tys. osób.

Podczas Dnia Ustawy o Ochronie Zwierząt K2Create razem ze Stowarzyszeniem Otwarte Klatki i influencerami (Zofią Zborowską, Magdaleną Kostyszyn – „Ch..owa Pani Domu”, Kasią Gandor, Michałem Korkoszem – Rozkoszny) zorganizowało akcję, która miała uświadomić warunki hodowli i zachęcić do konkretnego działania.

Influencerzy w swoich codziennych instastories umieszczali zdjęcia i nagrania wideo zwierząt hodowanych w klatkach przez całe swoje życie. „Źle Ci się ogląda zwierzęta w klatkach? Zakończmy erę chowu klatkowego w Polsce” – to komunikat kierujący do strony, na której każdy mógł podpisać petycję. Tylko w ciągu jednego dnia akcji przybyło 3,2 tys. podpisów pod petycją, a 7,3 tys. osób odwiedziło stronę internetową dedykowaną akcji.

Polakom zależy na losie zwierząt i większość społeczeństwa popiera wprowadzenie zakazu chowu klatkowego. Co ważne, te oczekiwania poparte są wiedzą naukową. Badania jasno wskazują, że chów klatkowy nie zapewnia zwierzętom nawet podstawowego poziomu dobrostanu. Jednocześnie dostępne i intensywnie rozwijane są alternatywne sposoby utrzymania zwierząt, zapewniające im lepsze warunki i możliwość spełnienia gatunkowych potrzeb behawioralnych – mówi Maria Madej, Menadżerka ds. Zmian Rynkowych w Stowarzyszeniu Otwarte Klatki, Koordynatorka projektu Zakończmy Epokę Klatkową.

Dlatego jako Stowarzyszenie Otwarte Klatki we współpracy z Compassion in World Farming Polska wystosowaliśmy petycję do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z apelem o poparcie zmian w kierunku wycofania chowu klatkowego z Polski i Unii Europejskiej. Cieszymy się, że dzięki współpracy z K2Create i influencerami petycja dotarła do szerokiego grona odbiorców, a podpisało ją już ponad 80 tysięcy osób – dodaje Koordynatorka projektu Zakończmy Epokę Klatkową.

 

***

K2 Create jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych agencji reklamowych w Polsce. Tworzy komunikację, która daje markom wyrazisty wizerunek i pozwala im sprawnie działać pomimo dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Jest częścią Grupy K2, która dostarcza kompleksowe rozwiązania i usługi w obszarach transformacji cyfrowej i marketingu digitalowego, oparte o zaawansowaną analitykę, tworzenie rozwiązań software i chmurę.

Działalność Grupy K2 opiera się na uzupełniających się liniach biznesowych:

Segment mediowy – K2 Precise – prowadzenie kampanii digitalowych, usługi specjalistyczne – od social, programmatic, performance, SEO/SEM, business intelligence po analitykę, kompleksowe wsparcie e-commerce, usługi planowania i zakupu TV.   

Segment agencyjny – K2 Create – projektowanie i prowadzenie kampanii zintegrowanych we wszystkich mediach, opracowanie i wdrażanie strategii komunikacji marek.    

Segment software – Fabrity / K2 Digital Products – kompleksowe wsparcie w zakresie tworzenia oprogramowania dla biznesu, projektowania produktów cyfrowych i rozwiązań e-commerce.   

Segment chatbotów – PerfectBot – chatboty drugiej generacji, które rozumieją większość pytań klientów, dzięki czemu realnie odciążają Contact Center.