Które spółki mogą być dobrym wyborem na przyszłość?

 

Analitycy BM BNP Paribas zakładają, że pandemia nie będzie w 2022 r. spędzać snu z powiek inwestorom. Trzeba będzie się jednak odnaleźć w inflacyjnym otoczeniu, gospodarce o obiegu zamkniętym i metaversum. Które spółki z GPW mogą zyskać na trendach, jakie widzą specjaliści wspomnianego biura maklerskiego?

Okazji inwestycyjnych analitycy BM BNP Paribas radzą szukać wśród małych i średnich spółek o charakterze value. To kryterium spełniają chociażby Alumetal, Amica, Sanok.

Ogólnie warto zainteresować się małymi i średnimi spółkami, gdyż historycznie to właśnie one przynoszą wyższe stopy zwrotu niż duże spółki, a obecnie na rynku amerykańskim mniejsze formy notowane są z rekordowo wysokim dyskontem do blue chipów.

– Na rynku europejskim i w Polsce po okresie kiedy mniejsze spółki były wyceniane z premią, pod koniec 2021 r. relacja wycen powróciła do wieloletniej średniej” – dodają analitycy BM BNP Paribas.

Eksperci zwracają uwagę na coraz mocniejsze akcentowanie koncepcji gospodarki o obiegu zamkniętym i coraz większe pieniądze, które będą wydawane na ten cel. Warto więc mieć ekspozycję na takie branże jak OZE, magazyny energii, zagospodarowanie odpadami czy spółki dostarczające usługi i platformy dzięki którym można zwiększyć efektywność wykorzystania zasobów. Widać również przyspieszenie inwestycji w technologię, poprawa produktywności, postęp w telemedycynie, genomice i streamingu wideo. Na tym tle można wskazać chociażby na Pozbud, Grupę K2 czy Grupę AB, a także MedApp.

 

O pięciu trendach zakładanych przez BM BNP Paribas można przeczytać tutaj: https://www.pb.pl/