MedApp podbija świat medycyny

W najnowszym numerze „Forbesa” ukazał się obszerny artykuł dotyczący MedAppu. Ta krakowska spółka technologiczna oferuje innowacyjne, unikalne rozwiązania software’owe z zakresu diagnostyki obrazowej i usług medycyny cyfrowej nowej generacji (medtech). Należy do nich m. in. system CarnaLife Holo, czyli certyfikowana innowacyjna technologia wspierająca planowanie i przeprowadzanie skomplikowanych zabiegów medycznych. Z pomocą gogli HoloLens 2 firmy Microsoft lekarz widzi w przestrzeni rzeczywistej trójwymiarowy hologram odzwierciedlający obrazowany obszar anatomiczny. Lekarz może swobodnie wchodzić w interakcję z wyświetlanym hologramem. O potencjale tego rozwiązania może świadczyć fakt, że na jednej z konferencji rozwiązania MedAppu prezentował sam prezes Microsoft, Satya Nadella.

Jednym z największych atutów MedAppu, patrząc od strony wynikowej, jest rekordowa rentowność, sięgająca 60 proc. Rok 2019 spółka zamknęła wynikiem 3,2 mln zł przychodów i 1,3 mln zł EBITDA, to rezultat za ostatnie cztery kwartały to 14 mln zł przychodów i 8,3 mln zł EBITDA. Warto podkreślić, że w branży technologii medycznej firma jest o tyle unikalna, że nie zajmuje się opracowaniem własnego sprzętu, a jedynie dostarcza oprogramowanie.

Rozwiązania proponowane przez MedApp są stosowane nie tylko w prywatnych szpitalach w kraju, takich jak Diagnostika czy NEO Hospital, ale także w niemieckich klinikach w Neuss, Dusseldorfie oraz Kolonii. Spółka kontynuuje ekspansje na nowe rynki. Po Europie wchodzi właśnie do Ameryki Południowej. Jak podkreśla Krzysztof Mędrala, prezes MedAppu, priorytetem jest zaistnienie na rynku amerykańskim.

Więcej w najnowszym wydaniu magazynu „Forbes” lub na https://www.forbes.pl/