MedApp tworzy spółkę w Niemczech do obsługi rynku krajów niemieckojęzycznych DACH – Niemcy, Austria, Szwajcaria

MedApp, polska innowacyjna spółka z branży medtech, oferująca rozwiązania typu SaMD – software as a medical device, (notowana na giełdach w Warszawie i Frankfurcie), zawiązała spółkę MedApp Germany GmbH, która będzie odpowiadała za ekspansję na rynkach niemieckojęzycznych (tzw. DACH). Spółka została zarejestrowana w Dusseldorfie, przy wsparciu Agencji Handlu i Inwestycji kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia (NRW).

To kolejny ważny krok w naszym rozwoju międzynarodowym. Utworzenie MedApp Germany GmbH  pozwoli nam przyspieszyć ekspansję zagraniczną i budowę wartości dla akcjonariuszy. Spółka MedApp Germany GmbH z siedzibą w Düsseldorfie będzie naszym centrum operacyjnym na rynkach niemieckojęzycznych, a zakres jej działania obejmie również prowadzenie samodzielnych projektów R&D. Niemcy, Austria i Szwajcaria to dla nas bardzo ważne rynki i chcemy ich potencjał lepiej wykorzystać – podkreśla Krzysztof Mędrala, Prezes Zarządu MedApp S.A.

Rynek aplikacji medycznych w Niemczech jest mocno rozwinięty, z wysokimi wydatkami na ochronę zdrowia. Widzimy zainteresowanie naszymi technologiami, ułatwiającymi pracę lekarzy oraz  zwiększającymi komfort i bezpieczeństwo pacjentów. Prowadzimy już wiele rozmów handlowych na rynkach niemieckojęzycznych, które potwierdzają potencjał generowania przychodów przez naszą nową spółkę zależną – dodaje Prezes Krzysztof Mędrala.

W celu zapewnienia efektywności działania już od początku działalności, do pracy na rynkach niemieckojęzycznych w pierwszym okresie funkcjonowania MedApp Germany GmbH oddelegowanych zostanie kilku pracowników polskiej spółki, a z czasem  zostaną zatrudnieni lokalni specjaliści z Niemiec.

 

MedApp to giełdowa spółka technologiczna, która oferuje innowacyjne, unikalne rozwiązania software’owe z zakresu diagnostyki obrazowej i usług medycyny cyfrowej nowej generacji (medtech). Są one oparte na rozwiązaniach sztucznej inteligencji, mieszanej rzeczywistości i obrazowania 3D.  Kluczowe produkty, skalowalne globalnie, to: CarnaLife Holo, CarnaLife System, HoloComm i Cyfrowa Przychodnia. Spółkę wspiera Rada Naukowa, składająca się z uznanych specjalistów z obszaru innowacji medycznych. MedApp współpracuje również z międzynarodowymi liderami technologii i medycyny, takimi jak Google, Microsoft, GE Healthcare, zapewniając swoim klientom bezpieczne gromadzenie, analizowanie i wizualizację danych.

CarnaLife Holo to certyfikowana innowacyjna technologia wspierająca planowanie i przeprowadzanie skomplikowanych zabiegów medycznych. Z pomocą gogli HoloLens 2 firmy Microsoft lekarz widzi w przestrzeni rzeczywistej trójwymiarowy hologram odzwierciedlający obrazowany obszar anatomiczny. Lekarz może swobodnie wchodzić w interakcję z wyświetlanym hologramem. CarnaLife Holo obecne jest w 21 ośrodkach medycznych w Polsce i na świecie, zostało wykorzystane w blisko 200 procedurach medycznych różnych specjalizacji.

Rozwiązanie CarnaLife System jest zaawansowaną platformą telemedyczną, która umożliwia lekarzowi ocenę i monitorowanie stanu zdrowia pacjentów oraz przeprowadzanie konsultacji o dowolnej porze i miejscu. System jest wspierany przez ponad 20 zdalnych urządzeń pomiarowych. Wyniki badań analizowane są 24/7 z wykorzystaniem algorytmów AI i analizy Big Data. System został wdrożony w 23 placówkach medycznych. Na bazie tego rozwiązania powstała Cyfrowa Przychodnia skierowana bezpośrednio do pacjentów i użytkowników indywidualnych.

HoloComm jest rozwiązaniem do zdalnej, trójwymiarowej prezentacji produktów i danych przy użyciu okularów Microsoft HoloLens 2.  Oprogramowanie znajduje zastosowanie w przemyśle, medycynie i edukacji.

Spółka dynamicznie rozwija działalności biznesową, notując w okresie trzech kwartałów 2021 roku wielokrotnie wyższe rezultaty w ujęciu rok do roku. Akcje MedApp S.A. notowane są na rynku NewConnect w Warszawie oraz na Börse Frankfurt. Więcej informacji o firmie i rozwijanych przez nią innowacjach dostępnych jest na www.medapp.pl oraz LinkedIn.

 

Zachęcamy również do obejrzenia nagrań wideo:

webinar z CEO Krzysztofem Mędralą – GPW Innovation Day 2021

Operacja Hologram / „W głowie się nie mieści by Chajzer&Kawęcki”