MedApp wygrywa konkurs OVHcloud dla branży medtech

MedApp, innowacyjna spółka z branży medtech (SaMD – software as a medical device), notowana w Warszawie i Frankfurcie, zdobyła główną nagrodę w konkursie OVHcloud podczas międzynarodowej konferencji Data Sovereignty, poświęconej przetwarzaniu danych medycznych i wykorzystaniu technologii w medycynie.

Na konferencji, podczas której głos zabrali m.in. praktycy biznesu, eksperci technologii chmurowych, jak również przedstawiciele świata dyplomacji międzynarodowej i polskiego rządu, Spółkę reprezentowali Andrzej Skalski, CTO MedApp i Profesor AGH w Krakowie oraz dr Maciej Stanuch, menedżer technologii CarnaLife Holo w spółce MedApp.

Konkurs trwał ponad rok, wzięły w nim udział znakomite firmy. Jesteśmy tym bardziej szczęśliwi i dumni, iż wygraliśmy w finale, który odbył się podczas międzynarodowej konferencji OVHcloud Data Sovereignty. Dlatego gratuluję całemu zespołowi MedApp, który rozwija produkty w odpowiedzi na oczekiwania pacjentów i lekarzy, zmieniając jednocześnie możliwości światowej medycyny w oparciu o najnowsze zdobycze technologii – podkreśla Krzysztof Mędrala, Prezes Zarządu MedApp S.A.

 

MedApp to giełdowa spółka technologiczna, która oferuje innowacyjne, unikalne rozwiązania software’owe z zakresu diagnostyki obrazowej i usług medycyny cyfrowej nowej generacji (medtech). Są one oparte na rozwiązaniach sztucznej inteligencji, mieszanej rzeczywistości i obrazowania 3D.  Kluczowe produkty, skalowalne globalnie, to: CarnaLife Holo, CarnaLife System, HoloComm i Cyfrowa Przychodnia. Spółkę wspiera Rada Naukowa, składająca się z uznanych specjalistów z obszaru innowacji medycznych. MedApp współpracuje również z międzynarodowymi liderami technologii i medycyny, takimi jak Google, Microsoft, GE Healthcare, zapewniając swoim klientom bezpieczne gromadzenie, analizowanie i wizualizację danych.

CarnaLife Holo to certyfikowana innowacyjna technologia wspierająca planowanie i przeprowadzanie skomplikowanych zabiegów medycznych. Z pomocą gogli HoloLens 2 firmy Microsoft lekarz widzi w przestrzeni rzeczywistej trójwymiarowy hologram odzwierciedlający obrazowany obszar anatomiczny. Lekarz może swobodnie wchodzić w interakcję z wyświetlanym hologramem. CarnaLife Holo obecne jest w 21 ośrodkach medycznych w Polsce i na świecie, zostało wykorzystane w blisko 200 procedurach medycznych różnych specjalizacji.

Rozwiązanie CarnaLife System jest zaawansowaną platformą telemedyczną, która umożliwia lekarzowi ocenę i monitorowanie stanu zdrowia pacjentów oraz przeprowadzanie konsultacji o dowolnej porze i miejscu. System jest wspierany przez ponad 20 zdalnych urządzeń pomiarowych. Wyniki badań analizowane są 24/7 z wykorzystaniem algorytmów AI i analizy Big Data. System został wdrożony w 23 placówkach medycznych. Na bazie tego rozwiązania powstała Cyfrowa Przychodnia skierowana bezpośrednio do pacjentów i użytkowników indywidualnych.

HoloComm jest rozwiązaniem do zdalnej, trójwymiarowej prezentacji produktów i danych przy użyciu okularów Microsoft HoloLens 2.  Oprogramowanie znajduje zastosowanie w przemyśle, medycynie i edukacji.

Spółka dynamicznie rozwija działalności biznesową, notując w okresie trzech kwartałów 2021 roku wielokrotnie wyższe rezultaty w ujęciu rok do roku. Akcje MedApp S.A. notowane są na rynku NewConnect w Warszawie oraz na Börse Frankfurt. Więcej informacji o firmie i rozwijanych przez nią innowacjach dostępnych jest na www.medapp.pl oraz LinkedIn.

 

Zachęcamy również do obejrzenia nagrań wideo:

webinar z CEO Krzysztofem Mędralą – GPW Innovation Day 2021

Operacja Hologram / „W głowie się nie mieści by Chajzer&Kawęcki”