MedApp znacząco zwiększa skalę biznesu w II kw. 2021 roku

Krakowska spółka oferująca innowacyjne rozwiązania technologiczne w medycynie (medtech) w pierwszej połowie br. osiągnęła wynik netto, zbliżony do poziomu za cały zeszły rok. Wypracowane w drugim kwartale 2021 roku wyniki finansowe utrzymują wysoką dynamikę wzrostu, co jest efektem rozwoju międzynarodowej sieci dystrybucji oraz poszerzenia funkcjonalności innowacyjnych rozwiązań technologicznych, w tym CarnaLife Holo (wizualizacja holograficzna, wspierająca planowanie i przeprowadzanie zabiegów medycznych) i CarnaLife System (platforma medycyny cyfrowej do zdalnego monitoringu i diagnostyki pacjenta).

W drugim kwartale 2021 roku Spółka zanotowała 3 528 mln zł przychodów i 1 462 mln zł zysku netto, EBITDA drugiego kwartału 2021 roku wyniosła 2 186 mln zł.

Łącznie w pierwszej połowie 2021 roku MedApp uzyskał przychody w wysokości 5 472 tys zł i wypracował zysk netto w wysokości 1 838 tys zł. Wyniki wypracowane w pierwszym półroczu 2021 roku są zbliżone do wyników jakie Spółka wypracowała za cały 2020 rok, kiedy przychody wynosiły 6 025 tys zł, a zysk netto 1 915 tys zł.

Pozyskaliśmy kolejnych dystrybutorów w Polsce oraz na rynku europejskim – we Francji i Luksemburgu równocześnie rozwijając pozostałe kanały sprzedaży. Konsekwentnie poszerzamy funkcjonalności naszych wiodących rozwiązań, CarnaLife Holo i CarnaLife Systemkomentuje Krzysztof Mędrala, Prezes Zarządu MedApp S.A.

W lipcu br. technologia trójwymiarowej wizualizacji danych medycznych – CarnaLife Holo – umożliwiła konsultację zabiegu, zespołom polskich i bułgarskich chirurgów naczyniowych oddalonych od siebie w momencie interwencji o 1500 km.

– To ważny moment, pokazujący możliwości wykorzystania naszego software, CarnaLife Holo również w przypadku wykonywania zabiegów na odległość. Cieszy nas fakt, że rośnie liczba szpitali, klinik i przychodni wykorzystujących na co dzień autorskie technologie MedApp, dzięki czemu mamy wpływ na wzrost jakości krajowych i zagranicznych usług medycznych opartych na rozwiązaniach mieszanej rzeczywistości, analizie big data i sztucznej inteligencji. Z dużą determinacją, wspieramy lekarzy i pacjentów na całym świecie. Wierzę, że dzięki IPO które chcielibyśmy przeprowadzić w III kwartale 2021 roku utrzymamy dotychczasową dynamikę rozwoju naszej Spółki dodaje Krzysztof Mędrala, Prezes Zarządu MedApp S.A.

Drugi kwartał 2021 roku to dalsza konsekwentna realizacja strategii rozwoju MedApp, opartej na ekspansji sprzedażowej przy jednoczesnym rozwoju oferty produktowej. Spółka nawiązała współpracę z francuskim dystrybutorem – FP Business SAS, w ramach której technologia CarnaLife Holo znajdzie zastosowanie w szpitalach i placówkach medycznych na terenie Francji i Luksemburga. Rozszerzono również kanały dotarcia do placówek szpitalnych i klinik na terenie Polski, zawierając umowę dystrybucyjną z Medical Idea.

MedApp kontynuował również rozwój oferowanych produktów. W czerwcu br. wzbogacono platformę CarnaLife System o aplikację Microsoft Teams, dzięki której placówki partnerskie uzyskały kolejne wygodne, proste i bezpieczne pod względem obrotu danymi medycznymi narzędzie do komunikacji podczas konsultacji medycznych z pacjentami. Poszerzono również zastosowanie aplikacji CarnaLife Holo w zakresie chirurgii naczyniowej oraz onkologii laryngologicznej.

Spółka pozostaje w procesie przygotowań do debiutu na Rynku Głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Prospekt emisyjny jest obecnie analizowany przez Komisję Nadzoru Finansowego.

 

MedApp to notowana na NewConnect spółka technologiczna, której innowacje rewolucjonizują sposób diagnostyki i leczenia Pacjentów zarówno w Polsce jak i na rynkach zagranicznych. Firma oferuje unikalne rozwiązania softwarowe, wspomagające diagnostykę obrazową i usługi medycyny cyfrowej nowej generacji. Kluczowe produkty oferowane przez spółkę to: CarnaLife Holo, HoloComm, CarnaLife System i Cyfrowa Przychodnia. MedApp współpracuje z międzynarodowymi liderami technologii i medycyny takimi jak między innymi Microsoft, GE Healthcare czy Johnson & Johnson, zapewniając swoim klientom bezpieczne gromadzenie, analizowanie i wizualizację dużych ilości danych. Więcej informacji o firmie i rozwijanych przez nią innowacjach, dostępnych jest na stronach: www.medapp.pl oraz LinkedIn.