Prezes Antkowiak: chcemy konsolidować rynek

W serwisie GPWInfostrefa ukazał się trzyczęściowy wywiad z prezesem Gant Development, Karolem Antkowiakiem. W wywiadzie prezes poruszył tematy, które budzą w inwestorach największe zainteresowanie. W wywiadzie została wyjaśniona strategia dotycząca wykupu obligacji, plany na 2012 rok oraz jak może wyglądać wypełnienie prognoz finansowych.

W I połowie 2012 roku środki na wykup obligacji deweloper pozyskuje w dużej mierze od klientów rozliczających się z zakupionych mieszkań na warszawskim osiedlu „Kaskada na Woli”, gdzie niedawno zakończył się pierwszy etap budowy. Intencją Ganta jest systematyczny spadek zadłużenia przy utrzymaniu wysokiej dynamiki rozwoju.

[Dowiedz się więcej]

W rozmowie z PAP prezes Gant Development porusza również temat opublikowanych przed rokiem prognoz finansowych na rok 2011 (publikacja wyników rocznych 16 marca). Wszystko wskazuje na to, że na poziomie zysku netto Grupa Gant Development powinna prognozę zrealizować (deweloper zakładał w niej, że ubiegłoroczny zysk netto wyniesie 30,1 mln zł). Zarząd spółki nie będzie jednak rekomendował wypłaty dywidendy za 2011 r., gdyż widzi duży potencjał w rozwijaniu nowych inwestycji. Wśród nich aż trzy mogą dotyczyć rynku warszawskiego.

[Dowiedz się więcej]

Odnośnie do planów na bieżący rok prezes zaznacza, że spółka – tak jak inni deweloperzy – będzie musiała się dostosować do nowych przepisów, takich jak ustawa deweloperska i zmiany w projekcie „Rodzina na swoim”. Liczy jednak na wzrostowy scenariusz wobec wyników Gant Development. Ustawa deweloperska utrudni życie małym deweloperom, dzięki czemu w tym roku ma nadejść konsolidacja na rynku, w której Gant nie wyklucza wzięcia udziału. Prezes Antkowiak ujawnia, że bardziej niż akwizycje całych podmiotów interesuje go pozyskanie atrakcyjnych gruntów w niskich cenach.

[Dowiedz się więcej]