Raport bieżący 4/2023

 

Postawa prawna: Art. 17 ust. 1 MAR – informacje poufne.

Zarząd Gamedust S.A. (Emitent, Spółka) informuje, że działając jako wydawca i producent gry Yupitergrad 2: The Lost Station (Gra), wyznaczył datę jej premiery na platformie PICO (Pico) na dzień 25.05.2023. Gra będzie dostępna na świecie, łącznie z rynkiem chińskim, w dystrybucji cyfrowej w sklepie PICO Store na urządzenia PICO Neo 3 i PICO 4.

 

Gra jest luźną kontynuacją innej produkcji własnej Emitenta pt. Yupitergrad, która od swojej premiery w 2021 na platformie Meta Quest Store (dawniej: Oculus Store) utrzymuje bardzo wysoką średnią ocen: 4.7/5.

 

 

Yupitergrad 2: The Lost Station to zręcznościowa gra na gogle wirtualnej rzeczywistości (VR), oparta o zwiedzanie tajemniczej stacji kosmicznej, pokonywanie przeszkód oraz starcia z polującymi na gracza robotami. Dzięki unikalnemu sposobowi poruszania się oraz mnogości różnorodnych pomieszczeń, jest to produkcja wyróżniająca się swą skalą i dopracowaniem w przestrzeni VR.

Yupitergrad 2: The Lost Station, w porównaniu do swojej pierwszej części, posiada bardziej rozbudowany scenariusz, nowe elementy rozgrywki, zwiększoną liczbę zagadek oraz implementację mechaniki strzelania do celów.

 

 

Cena detaliczna gry Yupitergrad 2: The Lost Station w dystrybucji cyfrowej na platformie Pico ustalona została na 24.99 USD.

 

Równocześnie, w nawiązaniu do raportu bieżącego ESPI nr 14/2022 z dn. 26.07.2022, Emitent informuje, że Yupitergrad 2: The Lost Station będzie dostępny na platformie Pico na zasadach wyłączności przez okres 30 dni od daty premiery.

 

Po zakończeniu okresu wyłączności, Gra zostanie przeznaczona do sprzedaży na innych urządzeniach i platformach, m.in. Meta Quest, Steam (PC VR) oraz HTC Vive XR Elite. O ustaleniu konkretnych dat premier Gry na tych platformach Emitent będzie informował w kolejnych raportach bieżących.

 

Zarząd Gamedust S.A. przekazuje niniejszą informację z uwagi na fakt, iż może mieć ona istotny wpływ na kształtowanie się sytuacji finansowej i majątkowej Spółki.