Sprzedaż Gant Development wyraźnie przyspiesza

W lutym deweloper sprzedał o 49 proc. więcej lokali niż przed rokiem. Licząc od początku roku, wzrost wyniósł 36 proc. To efekt przemyślanej oferty.

Wyniki sprzedażowe Gant Development potwierdzają skuteczność wypracowanej strategii, zakładającej oferowanie atrakcyjnych mieszkań w dogodnych lokalizacjach po korzystnych dla nabywcy cenach. Choć takie parametry stanowią wyzwanie biznesowe dla dewelopera, to jednocześnie stwarzają możliwość zwiększania sprzedaży nawet w niesprzyjającym otoczeniu rynkowym i prawnym. Taką szansę biznesową z powodzeniem wykorzystuje Gant Development. Po sprzedażowo udanym roku 2011 (925 lokali), rok 2012 zapowiada się jeszcze lepiej. Dynamika wzrostu sprzedaży przyspiesza, osiągając w lutym 49 proc. w stosunku do lutego 2011 roku – w zeszłym miesiącu nabywców znalazło 79 lokali. Od początku roku wynik działu sprzedaży to 141 lokali, czyli 36 proc. powyżej rezultatu osiągniętego w analogicznym okresie ubiegłego roku.

– Sprzedażowym hitem w ostatnich tygodniach pozostawała warszawska „Kaskada na Woli”. Pozytywnie wyróżniła się również m.in. prestiżowa „Odra Tower” we Wrocławiu. Obecnie wprowadzamy do oferty mocno wyróżniające się na rynku inwestycje, jak choćby wrocławski „Solaris Park”, który pokazuje nową jakość mieszkania, włączając w to wysoki standard części wspólnych i profesjonalnie przygotowany park tylko do użytku mieszkańców – mówi Karol Antkowiak, Prezes Zarządu Gant Development S.A.

– Dzięki wysokiej sprzedaży mieszkań z projektów zakończonych w ostatnich miesiącach istotnie zmniejszamy poziom oprocentowanych zobowiązań. Od grudnia do końca lutego spłaciliśmy aż 190 mln zł kredytów i obligacji. Rosnąca sprzedaż mieszkań w tym roku powinna stworzyć możliwości do bezpiecznego wzrostu skali prowadzonych inwestycji w oparciu o elastycznie dobierane źródła finansowania, jak również do dalszego spadku ogólnego poziomu zadłużenia – dodaje Andrzej Szornak, Wiceprezes Zarządu Gant Development S.A.