Analitycy Trigon DM w raporcie z 24 lipca obniżyli cenę docelową akcji K2 Holding do 37 zł z 38 zł wcześniej i podtrzymali rekomendację „trzymaj”.

 

Na piątkowym zamknięciu kurs akcji K2 Holding wyniósł 36,8 zł.

 

„Na czerwcowym walnym zgromadzeniu akcjonariusze przegłosowali zmianę nazwy spółki z K2 Holding na Fabrity Holding. Zmiana nastąpi wraz z wpisem do KRS. Nadal trwa przegląd opcji strategicznych w segmencie marketingu, który zdaniem zarządu powinien zakończyć się do końca 2023 roku. W scenariuszu sprzedaży segmentu marketingu bardziej prawdopodobna wydaje się dystrybucja środków do akcjonariuszy, niż przeznaczenie tych środków na przejęcia. Ewentualne akwizycje w obszarze software mają być bazowo finansowane z zysków Fabrity. ” – napisano w raporcie Trigon DM.

 

„Dobry początek roku w Fabrity związany jest z dużymi kontraktami dla Frontexu i poszerzeniem współpracy z kilkoma dotychczasowymi klientami. W Fabrity obecnie praktycznie nie ma +ławki+. Na ostatniej konferencji zarząd podtrzymał cele na rok 2023, to jest wzrost organiczny nie niższy niż przeciętny z poprzednich dwóch lat. Spółka liczy też na pozyskanie nowych klientów po wakacjach. Obecnie widoczne jest spowolnienie na rynku, ale od największych klientów pozyskiwane są dodatkowe zamówienia. Przypominamy, że średnioterminowy cel marży EBITDA dla Fabrity to 12-15 proc.” – dodano.

 

Analitycy uważają, że trudno będzie pobić zeszłoroczny wyjątkowo dobry wynik z drugiego kwartału i liczą na lepsze dynamiki dopiero w drugim półroczu. Zakładają kilkanaście procent spadku wyniku operacyjnego r/r oraz odrobinę słabszy wynik q/q (w tej linii praktycznie już tylko Fabrity). Na poziomie netto dodatkowo oczekują nieco mniejszej kw/kw kontrybucji marketingu i porównywalnej do 1 kwartału straty w PerfectBocie.

 

Depesza jest skrótem raportu Trigon DM. Raport powstał w ramach Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego GPW. Jego autorem jest Dominik Niszcz. Pierwsze rozpowszechnienie raportu nastąpiło 24 lipca o godzinie 8.00.

 

W załączniku znajduje się pełna wersja raportu. (PAP Biznes)

 

epo/ pr/

Depesza pochodzi z pełnej wersji serwisu biznes.pap.pl