Analitycy Trigon DM w raporcie z 24 kwietnia podnieśli cenę docelową akcji K2 Holding do 35 zł z 30 zł wcześniej i obniżyli rekomendację do „trzymaj” z „kupuj”.

 

W dniu wydania raportu kurs akcji K2 Holding wyniósł 23,5 zł, co daje potencjał wzrostu kursu o 23 proc.

 

„Podnosimy naszą cenę docelową do 35 PLN na akcję po uwzględnieniu mocnych wstępnych wyników za IV kw. 2022 r. Nasza wycena DCF zwraca fair value w wysokości 34 zł na akcję, wycena porównawcza 30 zł a wycena sum-of-the-parts 39 zł. W naszym podejściu sum-of-the-parts bazującym na mnożnikach zysku dla poszczególnych biznesów oraz wycenie transakcyjnej dla PerfectBota przypisujemy 23 PLN na akcję do 80 proc. udziałów w Fabrity, 3 zł do 50 proc. udziałów w PerfectBocie oraz 6 zł do segmentu marketingu” – napisano w raporcie.

 

„Pozostałe 7 zł stanowi gotówka netto szacowana na koniec roku. W rezultacie wzrostu kursu obniżamy naszą rekomendację do +trzymaj+. W krótkim okresie liczymy na finalizację przeglądu opcji strategicznych biznesu marketingowego, która może zakończyć się transakcją sprzedaży całego biznesu. W takim scenariuszu jedynym konsolidowanym biznesem zostałby software house Fabrity, a więc typ działalności obecnie wysoko wyceniany przez inwestorów bazując na porównywalnych podmiotach z GPW” – dodano.

 

Mimo obecności na GPW porównywalnych spółek pod względem profilu biznesowego, analitycy Trigon DM zwracają uwagę na istotnie mniejszą skalę działalności oraz wolniejsze tempo wzrostu przychodów Fabrity w porównaniu do Spyrosoft czy Software Mind z grupy Ailleron.

 

Depesza jest skrótem raportu Trigon DM. Raport powstał w ramach Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego GPW. Jej autorem jest Dominik Niszcz. Pierwsze rozpowszechnienie raportu nastąpiło 24 kwietnia o godzinie 8.00.

 

W załączniku znajduje się pełna wersja raportu. (PAP Biznes)

 

mcb/ asa/

Depesza pochodzi z pełnej wersji serwisu biznes.pap.pl