Analitycy Trigon DM w raporcie z 5 czerwca podwyższyli cenę docelową akcji K2 Holding do 38 zł z 35 zł wcześniej i podtrzymali rekomendację „trzymaj”.

W dniu wydania raportu kurs akcji K2 Holding wyniósł 36,90 zł.

 

„Świetne wyniki Fabrity, które zaraportowało ponad 30 proc. dynamiki przychodów operacyjnych i równie mocny wzrost zysku operacyjnego poprawia nasze postrzeganie spółki na tle innych przedstawicieli segmentu software house z GPW, gdzie widoczne jest wyhamowanie organicznego tempa wzrostu i presja na marże. Do drugiego kwartału podchodzimy nieco ostrożniej, biorąc pod uwagę wymagającą dla Fabrity bazę z zeszłego roku (2 kw. był najbardziej zyskownym kwartałem dla spółki w 2022 roku) oraz mniej korzystne kursy walutowe, z umocnieniem PLN, co w krótkim okresie w naturalny sposób wpływa na rentowność przychodów z zagranicy” – napisano.

 

„Sądzimy, że trudniej będzie o poprawę wyniku w 2 kw., ale liczymy na powrót do wyższych dynamik w drugim półroczu. Klienci Fabrity są w wielu przypadkach w małym stopniu zależni od wahań koniunktury. Oprócz Frontexu wiele kontraktów to projekty o kilkuletnim horyzoncie, co powinno niwelować wpływ spowolnienia w sektorze na wyniki spółki. Jednocześnie łatwiejsza stała się rekrutacja pracowników. Fabrity zwiększyło zespół o blisko 30 osób w pierwszym kwartale, w stosunku do 220 na koniec 2022” – dodano.

 

Depesza jest skrótem raportu Trigon DM. Raport powstał w ramach Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego GPW. Jej autorem jest Dominik Niszcz. Pierwsze rozpowszechnienie raportu nastąpiło 5 czerwca o godzinie 8.00.

 

W załączniku znajduje się pełna wersja raportu. (PAP Biznes)

 

epo/ gor/

Depesza pochodzi z pełnej wersji serwisu biznes.pap.pl