Najbliższe wydarzenia

Typy na Q2 2021: AB, Alumetal, Amica i Mercator

kwiecień 7, 2021

Typy na Q2 2021: AB, Alumetal, Amica i Mercator

Eksperci, typujący spółki do portfela dywidendowego „Parkietu”, przedstawili swoje propozycje na II kwartał 2021 roku.

Wśród nich znajduje się Grupa AB. Rosnący w czasach pandemii popyt na sprzęt IT winduje wyniki finansowe i daje nadzieję na wysoką dywidendę. Czwarty kwartał zeszłego roku był przedsmakiem skoku wyników, na jaki stać spółkę [relacja ze spotkania powynikowego LINK]. Podobnie ma się sytuacja co do Grupy Alumetal, która również opublikowała świetne wyniki za 2020 r. Co więcej, zarząd zapowiedział ogromny wzrost wyników pierwszego kwartału 2021 roku, a także dobre perspektywy na kolejne okresy. Zarząd Alumetalu rekomenduje przeznaczenie na wypłatę w formie dywidendy łącznie 45,5 mln zł, tj. 2,92 zł na akcję. Do akcjonariuszy miałaby trafić kwota 32,7 mln zł z zysku netto za 2020 r. oraz 12,8 mln zł z kapitału zapasowego [relacja ze spotkania powynikowego LINK].

Kolejną wskazaną firmą jest Amica. Jej zarząd sygnalizuje zamiar wypłacenia w tym roku większej dywidendy niż w roku ubiegłym. Ostateczna decyzja ma zapaść pod koniec kwietnia. Eksperci podkreślają, że oczekiwana stopa dywidendy jest powyżej rentowności dziesięcioletnich obligacji [relacja ze spotkania powynikowego LINK].

Krakowski Mercator, dzięki skokowemu wzrostowi zapotrzebowania na swoje produkty w czasie pandemii, już od kilku kwartałów raportuje rekordowe wyniki. W oczywisty sposób znacząco zwiększyła się również kapitalizacja spółki. Na początku ubiegłego roku jedna akcja wyceniana była na około 10 zł, teraz to około 350 zł, ale analitycy widzą potencjał do dalszych zwyżek [relacja ze spotkania powynikowego LINK].

Więcej: Parkiet 07.04.2021 str. 8 lub https://www.parkiet.com/