Raport bieżący 8/2022

 

Postawa prawna: Art. 17 ust. 1 MAR – informacje poufne.

W nawiązaniu do treści raportu bieżącego ESPI nr 6/2022 z dnia 14 kwietnia 2022 roku, Zarząd Gamedust S.A. z siedzibą we Wrocławiu („Emitent”) informuje, że w ramach przygotowań do premiery gry Yupitergrad 2: The Lost Station („Gra”), w dniu wczorajszym, tj. w dniu 18 maja 2022 roku, uruchomiona została karta Steam Gry. Karta dostępna jest pod adresem: https://store.steampowered.com/app/1969000/Yupitergrad_2_The_Lost_Station/.

 

Yupitergrad 2: The Lost Station to kontynuacja przeboju Emitenta z roku 2020, tj. gry Yupitergrad, która zdobyła duże uznanie wśród posiadaczy gogli wirtualnej rzeczywistości, szczególnie na platformie Oculus Quest, stając się jedną z najlepszych i najdłużej wspieranych gier zręcznościowych na platformy VR. W zamierzeniach Emitenta Yupitergrad 2: The Lost Station będzie przy tym najbardziej ambitnym tytułem w jego historii.

 

Gra zostanie wydana na platformy VR, w tym na platformę Oculus Quest.

 

Premiera Gry planowana jest na przełom 2022 i 2023 roku.

 

Z uwagi na fakt, że Gra będzie kontynuacją gry Yupitergrad, która stanowi obecnie główne źródło przychodów Emitenta, wyniki sprzedaży Gry mogą mieć istotne znaczenie dla przyszłych przychodów Emitenta.