Wiceprezes Ochędzan: W AB możliwy jest skup akcji i rosnąca dywidenda

Zarząd Grupy AB, największego dystrybutora IT i elektroniki użytkowej w Polsce oraz regionie CEE zauważa niedowartościowanie akcji spółki, które porównawczo z konkurentami mogłyby kosztować nawet ponad 200 zł, czyli trzy razy tyle, ile obecnie. W rozmowie z red. Katarzyną Kucharczyk na łamach „Parkietu” wiceprezesGrzegorz Ochędzan zapowiada rozważenie możliwości przeprowadzenia buy-backu.

Pozytywnie oceniamy pierwszy skup akcji, który zakończył się w grudniu, a w jego ramach skupiliśmy ponad 360 tys. sztuk, czyli 2,2 proc. wszystkich walorów. Wystarczy spojrzeć na nasz raport za rekordowy rok 2022/2023, aby zobaczyć, że mamy sporo miejsca w bilansie nie tylko na rozwój biznesu, ale też na transfery do akcjonariuszy – mówi prezes Ochędzan.

W dalszej części rozmowy prezes Ochędzan potwierdza dotychczasową politykę dywidendową, a  nawet widzi przestrzeń dla zwiększania poziomu wypłacanych akcjonariuszom środków.

Dział prawny AB pracuje nad dokumentami, w najbliższych dniach można spodziewać się zwołania WZ, a o ostatecznym podziale rekordowego zysku roku finansowego 2022/2023 zadecydują akcjonariusze podczas WZ, którego można spodziewać się w pierwszej połowie marca.

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu „Parkietu” na str. 6 lub na https://www.parkiet.com/