Data: 20 grudnia 2023 roku

Temat: Omówienie sytuacji Grupy AB po roku finansowym 2022/2023 oraz perspektyw na kolejne okresy

 

Grupa AB widzi pozytywne otoczenie rynkowe oraz perspektywę dywidendy i skupu akcji własnych

 

Grupa AB ma za sobą rekordowy rok finansowy i rekordowy kwartał, co zresztą można też powiedzieć o wielu okresach z historii. Spółka umacnia pozycję lidera rynkowego, otrzymując liczne nagrody.

Wiele z tych nagród otrzymujemy rok w rok, to oczywiście nas bardzo cieszy i pokazuje, że nasi klienci-resellerzy nas doceniają, że potrafimy cały czas najlepiej wypełniać ich potrzeby. Nasze wygrane stały się już jednak na tyle nudne, że jeden z tytułów branżowych zdecydował o skasowaniu plebiscytu na dystrybutora roku –wskazał Andrzej Przybyło, CEO Grupy AB.

Mamy bogactwo impulsów wzrostowych. Widzimy pozytywne perspektywy na 2024 r. w naszej branży. Na to nakładają się jeszcze trendy rynkowe – dodał Prezes Przybyło.

Jako impulsy wzrostowe można wskazać np. transformację cyfrową, programy rządowe i unijne, zwiększony popyt na urządzenia RTV z powodu wydarzeń sportowych, AGD ze względu na boom w budownictwie, a także widoczne rosnące zapotrzebowanie na moc obliczeniową.

Odnośnie do perspektyw na 2024 rok, to widać od strony makroekonomicznej, że źródła turbulencji, kryzysu energetycznego, zaczynają wysychać. Widać, że gospodarki zaczynają powracać na normalne tory. Kierunek zmian odnośnie cyfryzacji procesów powoduje, że popyt na naszą ofertę będzie wzrostowy. Nałóżmy na to jeszcze kwestię funduszy KPO w zakresie cyfryzacji, digitalizacji – przed nami jeszcze duże zapotrzebowanie na rozwiązania IT, które oferujemy – powiedział Grzegorz Ochędzan, CFO Grupy AB.

W grudniu analitycy Ipopema Securities, DM BOŚ i Trigon DM utrzymali rekomendacje „kupuj” i podnieśli ceny docelowe akcji AB do 85,5-91,9 zł, wyznaczając potencjał wzrostu kursu o około 30-40 proc. wobec notowań z ostatnich sesji giełdowych. Spółka znalazła się też na liście Top Picks DM BOŚ zarówno na styczeń, jak i na cały rok 2024.

To oczywiście odbieramy pozytywnie. Natomiast jeśli spojrzymy na peersy – Also i Esprinet – to widać, że bazując na wskaźnikach porównawczych nasze akcje powinny kosztować powyżej 200 zł – wskazał Grzegorz Ochędzan.

Zapytany przez uczestników spotkania, czy rozważa zakupy akcji AB, odpowiedział twierdząco.

Pytania dotyczyły również skupu akcji i dywidendy.

Chcemy pozostać spółką dywidendową, pozytywnie oceniamy też skup akcji i chcielibyśmy zarekomendować uchwalenie nowego. O wszystkich tych sprawach zadecyduje Walne Zgromadzenie, które zostanie zwołane w najbliższych tygodniach – wskazał Andrzej Przybyło, prezes i wiodący akcjonariusz AB.

 

Więcej informacji można znaleźć w materiałach dostępnych poniżej.

Linki:

Informacja prasowa nt. podsumowania roku finansowego 2022/2023

Prezentacja z konferencji

Raport okresowy