Data: 21 marca 2022 roku

Temat: Omówienie sytuacji i perspektyw Grupy MedApp po publikacji raportu okresowego za cztery kwartały 2021 roku

 

MedApp po bardzo udanym roku 2021 ma apetyt na dużo więcej

 

Medtechowy MedApp ma za sobą rok zdublowania przychodów i zysków oraz konsekwentnego budowania potencjału wzrostu w kolejnych okresach – zarówno w obszarze ekspansji geograficznej, jak również w zakresie rozbudowy oferty produktowej [więcej tutaj].

Naszym celem pozostaje utrzymanie trzycyfrowej dynamiki wzrostu. Jesteśmy na rynku polskim, mamy też dystrybutorów w Wielkiej Brytanii, Francji, Luksemburgu, Brazylii. Właśnie utworzyliśmy pierwszą spółkę zależną, która staje się odpowiedzialna za biznes w krajach niemieckojęzycznych. Operacyjnie powinna zacząć działać w drugim kwartale. W trzecim kwartale zamierzamy rozpocząć rejestrację spółki w USA, aby do końca roku dopełnić formalności. Kolejne miejsca, o których myślimy, to Meksyk, Kanada, do 2025 roku chcielibyśmy też pojawić się w Indiach czy Australii – wskazał Krzysztof Mędrala, Prezes Zarządu MedApp S.A.

Kierowana przez niego spółka rozwija dwie podstawowe linie biznesowe – wizualizacji holograficznej 3D (tradycyjny model sprzedaży) oraz platformy telemedycznej (model SaaS).

Rośnie liczba wykonanych zabiegów z użyciem naszego rozwiązania CarnaLife Holo (CLH), a my pracujemy nad jeszcze bardziej zaawansowanym produktem – tzw. nawigacją dla lekarzy, na co mamy przyznane dofinansowanie unijne. To o tyle ważne dla naszego biznesu, że o ile cena CLH to rząd wielkości 100 tys. EUR, o tyle CLH MedNav będzie mogła być wyceniona na 5-10 razy więcej. Jednocześnie to ta sama baza dystrybutorów i klientów, widzimy duże zainteresowanie już teraz. Pracujemy więc nie tylko na wyniki roku 2022 czy 2023, ale myślimy też dalej – powiedział Krzysztof Mędrala.

– Nasza platforma telemedyczna jest coraz szerzej używany, pracujemy też nad systemem wykorzystującym sztuczną inteligencję w diagnostyce obrazowej, który to system (RIS) będzie docelowo zintegrowany z CarnaLife System (CLS). Platforma CLS to również narzędzie do digitalizacji terapii i monitoringu, w tym monitoringu skuteczności działania leków. Co więcej, aplikacje są refundowane np. w Niemczech, a medycyna cyfrowa będzie coraz istotniejsza globalnie – dodał CEO MedApp S.A.

Uczestników spotkania interesowała również kwestia zawieszenia postępowania prospektowego w KNF.

Nie chcemy rozwadniać się po obecnym kursie, nie jesteśmy też jedyną spółką, która zawiesiła postępowanie, widząc niestabilność otoczenia, rozchwianie rynku kapitałowego i niepewność na nim panującą w obliczu wojny w Ukrainie i jej reperkusji. To jest zawieszenie, a nie rezygnacja. Co więcej, z niczego nie rezygnujemy – udowodniliśmy w roku 2021, że potrafimy się rozwijać w oparciu o środki własne. Oczywiście, emisja mogłaby przyspieszyć pewne procesy. Widzimy duże zainteresowanie spółką, rozważamy różne możliwości. To co jednak ważne, do końca marca chcemy złożyć wniosek o dopuszczenie do obrotu wszystkich akcji, które pozostawały jeszcze z różnych przyczyn poza obrotem na NewConnect – powiedział Prezes Mędrala.

Więcej informacji można znaleźć w materiałach dostępnych poniżej.

 

Linki:

Prezentacja z konferencji

Informacja prasowa

Raport okresowy