Data: 16 sierpnia 2021 roku

Temat: Omówienie sytuacji bieżącej oraz perspektyw spółki MedApp po pierwszym półroczu 2021

 

MedApp rozwija sprzedaż zagraniczną, rozwój przyspieszy planowane IPO

 

Krakowska spółka technologiczna z zakresu rozwiązań dla medycyny ma za sobą bardzo udany kwartał, w którym zwielokrotniła skalę biznesu i bardzo mocno zwiększyła wyniki finansowe w ujęciu rok do roku. W rezultacie zysk netto pierwszego półrocza znalazł się na poziomie porównywalnym z rezultatem za cały zeszły rok [więcej tutaj]

Pozytywnie oceniamy wyniki drugiego kwartału i całego półrocza, liczymy również na udane drugie półrocze. Mamy ambicję utrzymać trzycyfrowe tempo wzrostu wyników. Sprzyjać będą temu na pewno zawarte w minionych miesiącach pierwsze umowy dystrybucyjne za granicą, poszerzenie dystrybucji w Polsce, a także dalszy rozwój funkcjonalności naszych rozwiązań. Przyspieszyliśmy komercjalizację, mamy również za partnerów światowych liderów jak Microsoft  – wskazał Krzysztof Mędrala, Prezes Zarządu MedApp S.A.

Podczas prezentacji prezes Mędrala przedstawił technologie MedAppu, na czele z CarnaLife Holo – innowacyjnym obrazowaniem 3D oraz CarnaLife System – platformą telemedycyny. Są to produkty już używane przez placówki medyczne, a ich funkcjonalności przekładają się na zarówno oszczędność czasu personelu medycznego i zmniejszenie kosztów przez szpitale czy przychodnie, jak również pozytywnie przekładają się na trudną do wyceny sferę zdrowia, a nawet życia pacjentów, jak również ich komfortu.

Znamy już wiele historii pacjentów i lekarzy, które napełniają nas dumą. Dzięki CarnaLife Holo lekarze mają możliwość zobaczyć rzeczy, których do tej pory nie widzieli, a które są niekiedy kluczowe dla terapii. Nasze rozwiązanie potrafi również skrócić czas zabiegów o mniej więcej jedną trzecią, co przekłada się na wiele korzyści. Jesteśmy też przekonani, że nasze rozwiązania mają wszelkie predyspozycje, aby być używane globalnie na masową skalę – powiedział CEO Krzysztof Mędrala.

Jako benchmark sprzedażowy dla CarnaLife Holo można przyjąć sprzedaż robota da Vinci, który także zwiększa możliwości personelu medycznego. Choć jest on wielokrotnie droższy i ma zdecydowanie węższe zastosowanie, to na świecie działa już ponad 6 tys. tych urządzeń

– W Polsce możemy mówić o 15 takich urządzeniach, w dwa razy większych niż Polska Niemczech to już około 200, a w USA blisko 3,5 tys. Ta dysproporcja pokazuje też, dlaczego tak istotna jest dla nas ekspansja zagraniczna, którą rozpoczęliśmy. Planowane być może jeszcze na bieżący kwartał IPO wraz z ofertą do 29 mln akcji jest właśnie również w tym celu, szczególnie w kontekście zaistnienia w USA – powiedział szef MedAppu.

Omówił również strategiczne spozycjonowanie spółki na rynku medycyny cyfrowej, który dynamicznie rośnie na całym świecie.

Nie ma odwrotu od medycyny cyfrowej, to jest globalny trend, w który jako MedApp dobrze się wpisujemy. Na świecie w 2017 roku było 962 mln osób w wieku 60+, tymczasem w roku 2050 będzie to już 2,2 mld, przy czym lekarzy nie przybywa. Innowacyjne rozwiązania medtech są niezbędne, aby zapewnić opiekę medyczną społeczeństwom. Spójrzmy na Polskę, gdzie w pięć lat jedna trzecia personelu medycznego będzie już w wieku emerytalnym. Możemy się zaszczepić przeciw koronawirusowi, ale nie da się zaszczepić na brak personelu medycznego – podkreślił Prezes Krzysztof Mędrala.

Pytania uczestników spotkania dotyczyły innowacyjnych produktów MedAppu, szerokiego rynku medtech, ale również zainteresowania inwestorów zagranicznych spółką – tym bardziej, że spółka jest notowana na giełdach w Warszawie oraz we Frankfurcie.

Widzimy nieporównywalnie większe zainteresowanie MedAppem rok do roku, podobnie jak wypracowaliśmy nieporównywalnie lepsze wyniki. To zainteresowanie, te spotkania, wynikają zapewne z wielu przyczyn, jak pozyskanie dystrybutorów zagranicznych, obecność w różnorakich rankingach, publikacjach. Notowania w Niemczech są niejako konsekwencją tego wszystkiego. Skupiamy się jednak na tym, aby dostarczać akcjonariuszom wzrost, wartość. Konsekwentnie realizujemy nasze pomysły, naszą strategię – powiedział Prezes Mędrala.

 

Linki:

Prezentacja z konferencji

Raport okresowy za I półrocze 2021

Informacja prasowa nt. wyników I półrocza 2021