Najbliższe wydarzenia

Mercator Medical po kolejnym rekordowym kwartale mierzy jeszcze wyżej

sty 19, 2021

Temat: Omówienie wyników szacunkowych Q4 2020 oraz perspektyw Grupy Mercator Medical

 

Mercator Medical po kolejnym rekordowym kwartale mierzy jeszcze wyżej

Grupa Mercator Medical wstępnie oszacowała wynik EBITDA ostatniego kwartału 2020 roku na blisko 414 mln zł, a zysk netto – 370 mln zł. To absolutnie rekordowe rezultaty w historii spółki [więcej tutaj].

tl_files/klienci/nowy/Mercator/19.01.2021_mrc_2.jpg– Każdy kwartał minionego roku był dla nas rekordowy. Weszliśmy na nowy poziom działalności, na nowy poziom możliwości rozwoju. Działamy długoterminowo, a obecne trendy nam sprzyjają – powiedział Wiesław Żyznowski, CEO Grupy Mercator Medical.

W analizie wstępnych szacunków warto zwrócić uwagę na bardzo wysoką rentowność.

– Na poziomie EBITDA utrzymaliśmy rentowność na poziomie ponad 60% i to pomimo wzrostu cen nitrylu używanego do produkcji oraz wzrostu cen rękawic, kupowanych w działalności dystrybucyjnej – podkreślił Witold Kruszewski, CFO Grupy Mercator Medical.

Wyjaśnił również kwestie związane z niższą konwersją EBITDA na gotówkę w czwartym kwartale niż niektórzy inwestorzy mogli się spodziewać.

tl_files/klienci/nowy/Mercator/19.01.2021_mrc_3.jpg– To wynika wprost z konieczności większych przedpłat do producentów rękawic, którzy są naszymi dostawcami dla działalności dystrybucyjnej. Sami jako producent zacieśniliśmy warunki płatności już wcześniej – powiedział Witold Kruszewski.

Co ze skupem akcji własnych i dywidendą? Czy spółka planuje zwiększyć wydatki marketingowe? Czy pracownicy Mercatora uczestniczą w sukcesie spółki i panuje wśród nich dobra atmosfera? Jakie książki obecnie czyta Prezes? Odpowiedzi na wiele więcej pytań można znaleźć w zapisie wideo spotkania, który jest dostępny poniżej.